Titul s hořkou pachutí. Kvintet jmen, který mají na Camp Nou krátce po zisku titulu hodit přes palubu

Titul s hořkou pachutí. Kvintet jmen, který mají na Camp Nou krátce po zisku titulu hodit přes palubu

Nedělní program La Ligy nabídl s předstihem vítěze celého ročníku, neboť Barcelona v městském derby uspěla na půdě Espanyolu 4:2. Oslavy radosti nejprve vystřídal konflikt s fanoušky domácího celku, který naopak koketuje s možností španělskou nejvyšší soutěž opustit, titul by však mohl mít hořkou pachuť hned pro celou řadu hráčů, neboť se proslýchá, že se s nimi do budoucna již nepočítá.

Barcelona po několika letech půstu ovládla La Ligu a nechala za sebou odvěkého rivala ze San Bernabéu. Hned pět hráčů má však katalánský klub po sezóně opustit a hledat si nového zaměstnavatele.

Podle tamního listu El Nacioal jsou na vině především finanční problémy, ale pravdou také je, že některé tváře se v této sezóně zrovna nepotykaly s formou nebo nedostaly příliš prostoru zazářit, neboť trenér Xavi vsázel na jiné koně.

Mezi nechtěným je například Ferran Torres. Na Camp Nou přišel v lednu 2022 z Manchesteru City, ale i přes záblesky geniality zůstal daleko za očekáváním. Jeho dalšími kroky by mohly být Aston Villa nebo Arsenal.

O odchodu Francka Kessiého se spekuluje již delší dobu. Loni v létě přišel zdarma, ale do plánů Xaviho nezapadl. Jeho jméno je spojováno s návratem do Itálie, kde by mohlo dojít i k pikantnímu přesunu do barev Interu Milán, městského rivala AC, kde dříve působil.

Dalšími jmény na seznamu nepotřebného zboží jsou i Eric García, Ansu Fati a Raphinha. Také v případě těchto zmíněných není nutné mít obavy o jejich budoucnost, neboť zájemců o jejich služby má být hned několik.