Rozpad Paříže pokračuje. Odejít chce i italský motor zálohy

Rozpad Paříže pokračuje. Odejít chce i italský motor zálohy

Tohle léto bude pro fanoušky i činovníky Paris Saint-Germain pořádně složité. Jednou nohou je z klubu venku Lionel Messi i Neymar, nahlas se hovoří o odchodu Kyliana Mbappého. Aby toho nebylo málo, odchod si chce vydupat i italský záložník Marco Verratti.

Dlouholetý záložník PSG a italský reprezentant Marco Verratti je podle RMC Sport stále více otevřený odchodu z francouzské metropole. Verratti tam přišel v roce 2012 z Pescary a za PSG odehrál 413 zápasů ve všech soutěžích. Žádný hráč v historii francouzské nejvyšší soutěže nezískal více ligových titulů než Verratti, který jich má osm.

Přestože nedávno podepsal novou smlouvu, která ho v klubu má udržet až do roku 2026, Verratti se netají touhou odejít. Jak informoval deník Le Parisien, klubová hierarchie nemá v úmyslu jeho odchodu bránit.

Verrattiho přání opustit PSG může mít několik důvodů. Ital se 3. května stal terčem slovních útoků skupiny Collectif Ultras Paris během protestů této skupiny před sídlem klubu. Verratti je prý také nespokojený s tím, jak klub řeší budoucnost Lionela Messiho. Verratti údajně chtěl, aby si PSG sedminásobného držitele Zlatého míče za každou cenu udrželo.

Podle RMC Sport Verratti zvažuje svůj návrat do Itálie, i když je otázkou, zda by některý celek ze Serie A byl schopen dorovnat jeho roční plat ve výši 11 milionů eur. Real Madrid byl údajně jednou z Verrattiho priorit, ale Los Blancos o něj nemají zájem, protože spoléhají na příchod Juda Bellinghama z Borussie Dortmund. Ze Saúdské Arábie, o které se také hovořilo, zatím žádná nabídka nepřišla.