S kým vším už Klopp nezačne na Anfieldu přípravu na novou sezonu? Jistý je konec minimálně čtyř jmen

S kým vším už Klopp nezačne na Anfieldu přípravu na novou sezonu? Jistý je konec minimálně čtyř jmen

Velezkušený veterán James Milner (37) ukončí po sezoně 2022/2023 své účinkování na liverpoolském Anfieldu, jehož součástí je necelých osm let.

Pracovitému středopolaři totiž vyprší ve městě Beatles kontrakt a novou smlouvu už mu sportovní úsek aktuálně pátého celku Premier League nenabídne.

Milner byl součástí dění u řeky Mersey od roku 2015 a za tu dobu se mu podařilo ovládnout jak Ligu mistrů, tak anglickou nejvyšší soutěž, na což klub čekal tři dekády.

Záložník v minulosti prošel také Manchesterem City, Aston Villou nebo Newcastlem a dohromady odehrál v Premier League 617 duelů, což ho v historii prvoligového anglického fotbalu řadí na čtvrté místo (absolutní rekord drží Peter Shilton s 848 vystoupeními).

Ostrovní tisk nabízí v jeho případě dvě alternativy - buď Brighton, nebo Leeds United, kde svou bohatou kariéru na startu milénia rozjížděl.

Kromě Milnera, jenž v tomto ligovém ročníku zasáhl do 29 utkání a celkem strávil na hracích plochách 785 minut čistého času, se s červeným trikotem rozloučí po vypršení kontraktů i další tři borci.

Jde o Roberta Firmina, Nabyho Keitu a Alexe Oxlade-Chamberlaina, jehož manažer Klopp poslal v roce 2023 do akce pouze čtyřikrát.

"Všem čtyřem vzdáváme speciální poděkování a na konci sezony přijdou další pocty," zaznělo v oficiálním stanovisku klubu, jenž momentálně táhne lichotivou šňůru sedmi tříbodových zisků v řadě.

Až bude devatenáctinásobný šampion země čelit na přelomu července a srpna v přátelských zápasech Leicesteru City nebo Bayernu Mnichov, už u toho budou jejich nástupci...

Až příští rok skončí Bonucci, bude to konec jedné éry, co se týče způsobu defenzivy v italském fotbale