Horváth: Poslední zápasy se Slavií byly vždy vyhecované, myslím, že tenhle nebude výjimkou

Horváth: Poslední zápasy se Slavií byly vždy vyhecované, myslím, že tenhle nebude výjimkou

Pikantní bitva se v sobotu v podvečer odehraje v Edenu. Domácí Slavia přivítá na své půdě Viktorii Plzeň. Sešívaní by rádi ještě promluvili do bojů o titul, Plzeň by případným triumfem nad pražským klubem alespoň zmírnila výsledkově nevýrazné jaro.

Oba kluby mají z předešlého kola co odčiňovat. Plzeň doma nečekaně padla s Olomoucí, Slavia nedokázala uspět v derby se Spartou. Družina Jindřicha Trpišovského však věří, že šance na titul stále existuje, proto potřebuje proti Viktorii urvat tři body pro sebe.

„Čekají nás ještě tři zápasy, musíme udělat devět bodů. To je to jediné, na co se teď musíme soustředit a co s tím můžeme udělat. Nesmíme moc koukat na poslední zápas, to už je pryč. Musíme ze sebe dostat to nejlepší a potvrdit formu, kterou doma máme. Hrajeme s velmi dobrým týmem, se kterým jsou zápasy vždy náročné. Plzeň má zápasy, že hraje dobře, má spoustu šancí, nepromění je a soupeř ji pak trestá. Je pořád týmem, který umí velké zápasy. Je silná při standardkách, má dobré hráče, zkušenosti z evropských pohárů. Sice se jim výsledkově nedaří, ale určitě u nás budou chtít uspět,“ zaznělo z úst kouče Jindřicha Trpišovského.

„Vzhledem k tomu, že Slavia pořád ještě živí šanci na titul, tak samozřejmě očekávám její velkou ofenzivu. My musíme být zase připraveni dobře bránit a být nebezpeční dopředu jako v tom posledním zápase v Edenu, ve kterém bohužel Slavia otočila stav. Celý první poločas se nám povedl a na to určitě budeme chtít navázat. Plný stadion je vždy motivace, i když nefandí úplně vám. Pro hráče je to lepší, než když je jenom pár stovek diváků. Poslední zápasy se Slavií byly vždy vyhecované, myslím, že tenhle nebude výjimkou,“ nechal se slyšet asistent trenéra Plzně Pavel Horváth.