Hejkal: Za dva roky v lize jsme Liberec ještě neporazili, ale nemůžeme donekonečna prohrávat

Hejkal: Za dva roky v lize jsme Liberec ještě neporazili, ale nemůžeme donekonečna prohrávat

Skupina o umístění se na první pohled jeví jako neatraktivní, ale i konečné pořadí v tabulce může být pro kluby hnacím motorem do další sezóny. Finálový dvojzápas nyní čeká Hradec Králové, který v úvodním duelu přivítá na své půdě Slovan Liberec.

Votroci zakončili základní část na osmém místě, v semifinále skupiny o umístění dokázali vyřadit Mladou Boleslav. Po úvodní bezbrankové remíze uspěli v odvetě 2:0. Nyní stojí v cestě severočeský Liberec, který si ve stejné fázi soutěže poradil s Českými Budějovicemi. Rozhodla až odveta, kterou Slovan ovládl 4:0.

„Za dva roky v lize jsme Liberec ještě neporazili. Samozřejmě nemůžeme donekonečna prohrávat, takže také chceme udělat nějaké vítězství a prostřední skupinu vyhrát. Jako každý zápas chceme přijít s něčím jiným, určitě nenastoupíme ve stejné sestavě jako v minulých vzájemných utkáních. Myslím, že Rondič je specialista na Hradec Králové. Ale uvidíme, s čím Liberec nastoupí, protože má pět nebo šest kvalitních útočníků,“ prohlásil na předzápasové tiskové konferenci asistent kouče Hradce Stanislav Hejkal.

„Máme velkou motivaci vyhrát skupinu o umístění. Chceme si připravit dobrou pozici pro domácí odvetu. Čeká nás nepříjemný soupeř, který svým pojetím plným soubojů, důrazu a agresivity dělá problémy každému týmu. Hradec má jednoduchou a rychlou přechodovou fázi do útoku a je silný ve standardních situacích. Pozor si budeme muset dát na útočníky Vašulína, Trusu, Kubalu a Koubka, ve středu pole mají tvůrce hry Radu a pracovitého Kodeše, ale nesmíme zapomenout ani na ostatní. Chceme se soustředit hlavně sami na sebe a navázat na velmi dobrý výkon z domácího utkání proti Českým Budějovicím,“ nechal se slyšet na druhé straně asistent trenéra Liberce Ivan Kopecký.