Hapal: Prostor pro experimentování se sestavou moc není, když nemáte jistotu záchrany

Hapal: Prostor pro experimentování se sestavou moc není, když nemáte jistotu záchrany

Skupina o záchranu aktuálního ročníku FORTUNA:LIGY nabídne své další kolo během nedělního odpoledne a síly tentokrát změří například Baník Ostrava s Teplicemi. Oba celky se v tabulce nacházejí ve vrchních patrech, přesto nemají stále jisté, že se vyhnou bez problémů baráži.

Baník před týdnem remizoval 1:1 na půdě Jablonce, nyní před svými fanoušky vyzve Teplice, které v posledním kole porazily poslední Zlín 2:1. Ostravský klub se skrze svého trenéra nechal slyšet, že žádný zápas nehodlají jeho svěřenci vypustit a prioritou je získat proti Sklářům tři body.

„Chceme celou nadstavbu odehrát naplno a vyhrát každé utkání. Navíc pořád nejsme zachráněni, tím pádem není ani prostor pro nějaké experimentování se sestavou. Nebylo by to ani fér vůči ostatním klubům, které v naší skupině bojují, pokud bychom měli postavit třeba tři čtyři dorostence. Nějaké změny máme v plánu, především z důvodu vytížení některých hráčů. Navíc máme velkou marodku a teď ještě přibyl vykartovaný Šehič. Teplice se po změně trenéra úplně změnily, hrají dobře do defenzivy, nedostávají moc gólů. Bodovaly například v Plzni a je vidět, že mužstvo má svou možná trochu defenzivnější tvář,“ prohlásil na předzápasové konferenci Pavel Hapal.

Blízko záchraně jsou i Teplice, které by rády uspěly na půdě Ostravy. „Poslední krok k záchraně bývá nejtěžší. Máme nějaké problémy s vykartovanými hráči, tak věřím, že ti, kteří nastoupí, je plnohodnotně nahradí. Na české poměry je na Baníku nádherná fotbalová atmosféra. Samotný Baník teď má kvalitu i formu, daří se mu,“ uvedl kouč Teplic Zdenko Frťala.