Vrba: Nejsme v situaci, kdy můžeme taktizovat a hrát na remízu. Musíme to otevřít, jiná cesta k záchraně nevede

Vrba: Nejsme v situaci, kdy můžeme taktizovat a hrát na remízu. Musíme to otevřít, jiná cesta k záchraně nevede

Nedělní program české nejvyšší soutěže by mohl výrazně napovědět o tom, který tým letošní ročník FORTUNA:LIGY opustí přímo z posledního místa v tabulce. Zatím jej okupuje Trinity Zlín, který nyní zavítá na půdu předposledních Pardubic.

Dělí je rozdíl čtyř bodů, ale jarní výsledky hovoří spíše ve prospěch domácích. Pardubice v posledním kole dokázaly porazit venku Zbrojovku Brno, Zlín naopak ztratil na půdě Teplic. Kouč Ševců Pavel Vrba moc dobře tuší, že už není kam couvat a jeho svěřenci potřebují na východě Čech získat tři body.

„Před týdnem jsme ztratili hodně klíčový zápas v Teplicích. Ztrácíme čtyři body na barážové příčky a máme tři zápasy. To je holá skutečnost. Nejsme v situaci, že můžeme taktizovat a hrát na remízu. Budeme to muset otevřít a buď to zvládneme nebo ne. Jiná cesta k záchraně nevede,“ prohlásil Vrba na tiskové předzápasové konferenci.

„Vítězství v Brně nám hrozně pomohlo, protože na poslední místo máme náskok čtyři body. Teď nás čeká veledůležitý a těžký zápas se Zlínem. Pamatuji si, jak jsme se Zlínem hráli v Pardubicích naposledy. Zlín odehrál velmi dobré utkání. Každopádně chceme vyhrát a věříme, že to zvládneme. Víme o tom, že pokud zvítězíme, vyhneme se přímému sestupu. Musíme hrát trpělivě a dobře bránit, zároveň být pořád nebezpeční směrem dopředu,“ nechal se slyšet trenér Pardubic Radoslav Kováč.