Kopic: Chceme se doma rozloučit s trenérem vítězně. Vděčíme mu za záchranu Viktorky

Kopic: Chceme se doma rozloučit s trenérem vítězně. Vděčíme mu za záchranu Viktorky

Plzeň nezažívá na jaře radostné chvíle a výhry získává jen velmi obtížně. Bodovou ztrátu vygenerovala také na horké půdě pražské Slavie, kde nakonec padla 1:2. Katem Viktoriánů byl dvougólový Jurečka, který nakonec rozhodl o tom, že západočeský klub zakončí sezónu na třetím místě v tabulce.

Do utkání promluvil i uzdravený Jan Kopic, který poprvé od svého zranění odehrál celých 90 minut. I jeho však mrzela branka domácích již po pěti minutách hry. „Bylo to nepříjemné, prohrávat na Slavii takhle brzy a do toho dvě zranění, to není nic jednoduchého. Potom jsme se ale docela zvedli, hráli jsme jako vždy ze zajištěné obrany, bohužel jsme prohráli. V závěru jsme měli hodně blízko k bodu, měli jsme tam tři nebezpečné střely. Je to škoda, remíza by vypadala lépe,“ nechal se slyšet zkušený záložník pro klubové stránky.

K hodnocení utkání se dostal také trenér Plzně, pro kterého jsou to poslední zápasy na této adrese. „Slavia doma vyvíjí vždy velký tlak, ale nepouštěli jsme je do nějakých velkých šancí. Odehráli jsme tady docela dobré utkání. Sami jsme si něco vypracovali, škoda té poslední příležitosti, kdy jsme měli velký závar. Kluci by si za dnešní výkon a přístup remízu zasloužili,“ začal s hodnocením na tiskové konferenci.

Osmapadesátiletý stratég se bude v úterý večer loučit s Doosan Arenou v posledním domácím ligovým utkání. „Jarní část se nám hrubě nepovedla, ale byli bychom rádi, kdyby se s námi fanoušci přišli proti Bohemce v co největším počtu rozloučit,“ dodal Bílek. „Budeme se chtít se sezonou, a hlavně s trenérem, doma rozloučit vítězně. Vděčíme mu za záchranu Viktorky,“ uzavřel Kopic.