Priske: Hráči se umí podpořit i v nejtěžších okamžicích. Spolu tvoří opravdu velmi silnou skupinu

Priske: Hráči se umí podpořit i v nejtěžších okamžicích. Spolu tvoří opravdu velmi silnou skupinu

Sparta v sobotu ovládla pražské derby proti Bohemians 1905 a přiblížila se zisku mistrovského titulu. Opět se to ale neobešlo bez pořádného drama, které nakonec rozhodly trefy Krejčího a Kuchty. Dánský stratég Brian Priske si ale před novináři pochvaloval již poněkolikáté mentalitu svých svěřenců, kteří se v boji nevzdávají.

Letenský tým před vlastní diváckou kulisou prohrávala, ale nakonec se mohl radovat ze zisku tří bodů. Nejprve proměnil pokutový kop Krejčí, obrat pak dokonal Kuchta. „Bez jsme opět ukázali dobrou mentalitu. V minulosti jsme o tom také několikrát mluvili. Hráči stojí jeden za druhým, věří si a podporují se i v těch nejtěžších okamžicích. Spolu tvoří opravdu velmi silnou skupinu, která nikdy nepřestane bojovat, ani v těch situacích, kdy to s námi nevypadá nejlépe. Vždy v sobě najdou sílu, aby zápas zvrátili,“ nechal se slyšet Priske v rozhovoru pro klubové stránky Sparty.

„Fyzicky jsme na tom dobře, v tomto smyslu necítím změnu. I ona mentální stránka, způsobena současnou situací, ale přináší určitou únavu. Po dlouhé době jsme jako klub blízko takovému úspěchu a moc kluků v týmu něco takového zatím nezažilo. Možná proto nám chybí určitá plynulosti a dynamika, na kterou jste v průběhu jara byli zvyklí. Momentálně je ale ona mentální stránka o to důležitější. Po Vánocích jsme ovšem nejlepší tým ligy, který dal spoustu krásných gólů, předváděl dobré výkony a získal spoustu bodů, což určitě všichni vnímáte. Nebavme se proto prosím jen o tomto zápasu nebo o tom se Slavií. Když jste blízko úspěchu, má to na vás určitý dopad,“ pokračoval pro Sparta.cz.

V dalším ligovém kole bude týmu chybět vykartovaný Kuchta, ale otazníky se vznáší například i nad Haraslínem či Højerem, který dohrával se zraněním. „Haraslín je v pořádku. S manželkou ale každým dnem očekávají nový přírůstek do rodiny. Uvidíme tedy, jestli bude v úterý připravený. Højera jsme se snažili hlavně podpořit. Po gólu jsme změnili rozestavení zpátky na tři obránce a Dáňu přesunuli na stranu. V tuto chvíli to nevypadá na svalové zranění, ale pouze jako povrchová rána,“ uzavřel Priske.