Souček, Coufal i Barák už ví, kdo bude rozhodovat

Souček, Coufal i Barák už ví, kdo bude rozhodovat

Finále Evropské konferenční ligy mezi hráči Fiorentiny a West Hamu, které se uskuteční 7. června v Praze, povede jako hlavní rozhodčí Španěl Carlos del Cerro Grande. Souboj Manchesteru City s Interem Milán ve finále Ligy mistrů dostal na starosti polský sudí Szymon Marciniak. Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) nominaci zveřejnila na svém webu.  

Sedmačtyřicetiletý Del Cerro Grande, jenž je mezinárodním arbitrem od roku 2013, bude rozhodovat premiérové pohárové finále v kariéře. V této sezoně odpískal pět zápasů v Lize mistrů a jedno utkání v Konferenční lize.

Del Cerro Grande bude na stadionu v Edenu spolupracovat se španělskými krajany. Na čarách mu budou asistovat Pau Cebrián Devis a Guadalupe Porras Ayuso, Juan Martínez Munuera se ujme role videorozhodčího (VAR).

Marciniaka čeká první finále Ligy mistrů coby hlavního sudího, na loňském světovém šampionátu v Kataru rozhodoval souboj o zlato mezi Argentinou a Francií. Dvaačtyřicetiletý Polák minulý rok v březnu v české lize odřídil pražské derby Slavia - Sparta. Marciniaka 10. června v Istanbulu doplní asistenti Pawel Sokolnicki s Tomaszem Listkiewiczem a Tomasz Kwiatkowski jako VAR.

Finále Evropské ligy mezi FC Sevilla a AS Řím, které se odehraje 31. května v Budapešti, povedou angličtí rozhodčí v čele s hlavním Anthonym Taylorem. Zápas Barcelony s Wolfsburgem ve finále Ligy mistryň bude 3. června v Eindhovenu pískat Cheryl Fosterová z Walesu.