Karviná hned po roce zaslouženě kráčí do nejvyšší společnosti. Promění hned svůj první mečbol?

Karviná hned po roce zaslouženě kráčí do nejvyšší společnosti. Promění hned svůj první mečbol?

Karviná nabrala v posledních třech kolech F:NL grandiózní formu a smetla nejen Prostějov, ale i Duklu a slávistickou rezervu, s tím, že celkové skóre 11:0 se zdá být velmi přesvědčivé.

Mihalík, Mikuš, Budínský, Akinyemi a spol. mají dvě kola před koncem náskok čtyř bodů na druhý Vyškov a jdou si jednoznačně za přímým postupem do FORTUNA:LIGY.

A děje se tak naprosto zaslouženě. Mužstvo hlavního trenéra Tomáše Hejduška nasbíralo v předešlým osmadvaceti kolech nejvíce výher ze všech (16), nastřílelo nejvíce branek (55) a má nejvyšší rozdíl mezi vstřelenými a inkasovanými góly (20).

Pakliže se ve středu na půdě Varnsdorfu a v sobotu doma proti Třinci nepřihodí žádná senzace, zelenobílí hned po roce opět zaklepají na dveře elitní společnosti.

První mečbol mohou proměnit již uprostřed pracovního týdne na jihovýchodě Šluknovskéuho výběžku. "Těším se tam hodně. I kdybych byl zraněný, tak jsem tam chtěl jet podpořit kluky. A k mečbolu – je to velká motivace ukončit to hned v první možné chvíli. Snad se nám to podaří. Všichni si to přejeme," uvedl na webu mfkkarvina.cz uzdravený Dominik Žák.

Lídra F:NL nestraší podle slov bývalého hráče Baníku i Frýdku-Místku ani skutečnost, že je soubor kouče Miroslava Holeňáka před domácím publikem druhý nejlepší v celé soutěži. "Doma je ohromně silný. Musíme zmobilizovat síly a připravit se na to," doplnil třiadvacetiletý záložník.¨

350, 300 a 250. Navrátil, Kadlec a Tecl mohou oslavit jubilejní start mezi elitou

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.