Plavšič už v Baníku ve zbylých dvou ligových zápasech žádné skvělé služby neodvede, dostal svolení odjet do Srbska

Plavšič už v Baníku ve zbylých dvou ligových zápasech žádné skvělé služby neodvede, dostal svolení odjet do Srbska

Baník se bude muset v závěrečných dvou kolech FORTUNA:LIGY obejít bez svého srbského motoru Srdjana Plavšiče.

Protože je kmenový slávista s minulostí na Letné zdravotně indisponován, od slezského klubu z Bazalů dostal svolení své problémy doléčit doma.

S různými šrámy a svalovými problémy dohrával levonohý krajní hráč už poslední zápasy, s tím, že naposledy proti Teplicím (2:1) strávil na hrací ploše devadesát minut, než ho vystřídal Jaroň.

"Odvedl nám opravdu skvělé služby, a to v poslední době laboroval s různými zdravotními problémy, protože v zápasech od soupeřů toho schytal opravdu hodně. Nemělo by logiku, aby teď hrál na sílu, když není ve stoprocentním stavu. Umožnili jsme mu, aby se dal stoprocentně zdravotně do pořádku už na příští sezonu," okomentoval situaci na webu fcb.cz sportovní ředitel Luděk Mikloško.

Ostravský autor pěti branek a stejného počtu gólových asistencí by se měl podle původní dohody hlásit na startu letní přípravy ve Slavii, kde má platnou smlouvu. Na jeho pražskou budoucnost už to však nevypadá a momentálně by měl mít nejblíže odchodu do zahraničí...

"Samozřejmě je to hráč nadstandardní kvality, kterého bychom rádi měli na delší časové období. My bychom o něj měli zájem i nadále a uvidíme, co se v této věci bude dát udělat. Ale ještě jednou mu touto cestou chci poděkovat a popřát štěstí do další kariéry, ať bude pokračovat kdekoliv," doplnil čelní představitel Baníku, který má před sebou středeční vystoupení na půdě Zlína.

Frťala si přeje setrvání Hybše i Fily. A z Lüftnera s nadváhou chce udělat klíčového hráče celé soutěže

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.