Gning? Ve Vlašimi vydržel půl sezony, v Teplicích je rok a teď může zase pryč

Gning? Ve Vlašimi vydržel půl sezony, v Teplicích je rok a teď může zase pryč

Čtyřiadvacetiletý senegalský forvard Abdallah Gning, jehož do českého prostředí umístil známý agent Daniel Chrysostome (Cheick Conte, Mohamed Tijani, Youba Dramé, Babacar Sy, Sofiane Drama, Dyjan Azevedo, Emmanuel Tolno a další), už je součástí tuzemské mapy rok a půl.

V lednu loňského roku totiž přišel ze Stane de Mbour do druholigové Vlašimi, odkud si v předešlé letní přestávce pořizovaly Teplice za sumu okolo tři a půl milionu korun.

Také na severočeských Stínadlech by však nemusel rychlonohý borec operovat příliš dlouho. "Skláři" by se totiž podle informací eFotbal.cz nebránili jeho dalšímu prodeji.

Nepožadují za něj ovšem málo a momentálně se hovoří o 23 milionech korun, což už je menší suma, než si za něj řekli po vydařeném podzimu v zimní přestávce.

Sám ofenzivní hráč však neměl druhou polovinu ročníku až tak slavnou a důkazem budiž to, že zaznamenal za celou jarní část pouhé dvě branky - v únoru do sítě Jablonce a v dubnu pomohl ke skalpu Českých Budějovic.

Takovou částku si však může dovolit zaplatit jen česká špička a nezdá se, že by byl Gning na radaru slavných pražských "S".

Cizince v útoku pravidelně zkouší i Plzeň (Bassey, Durosinmi), nicméně Adolf řádek má nyní plno starostí s prodejem západočeské značky a před nástupem nového trenéra by se posily přivádět neměly.

I z toho důvodu to nejreálněji vypadá na odchod z FORTUNA:LIGY...

Frťala si přeje setrvání Hybše i Fily. A z Lüftnera s nadváhou chce udělat klíčového hráče celé soutěže