Barcelona zase prohrála. Rodrygo odrazil další ztrátu Realu

V týdnu se hraje i španělská La Liga. Úterní večer přinesl druhou prohru Barcelony v řadě. Blízko ztráty byl i Real Madrid, tři body ale pozdním gólem zařídil Rodrygo.

Fotbalisté Realu Madrid po dvou porážkách z minulého týdne zdolali ve 36. kole španělské ligy 2:1 Vallecano a v neúplné tabulce se dva zápasy před koncem posunuli na druhé místo. Na prozatímní pozici vicemistra za již jistým šampionem Barcelonou vystřídali městského rivala Atlético, jež se ale na druhou příčku může vrátit v případě vítězství nad Espaňolem v utkání od 22:00.

Fotbalisté Realu oblékli před utkáním dresy se jmenovkou a číslem 20 svého spoluhráče Vinícia Juniora, jenž byl v nedělním utkání ve Valencii již poněkolikáté v této sezoně terčem rasistických urážek. Podporu své hvězdě, jež sledovala zápas kvůli problémům s kolenem jen z čestné lóže po boku prezidenta klubu Florentina Péreze, projevili i fanoušci. Symbolicky ve 20. minutě povstali, tleskali a skandovali Viníciovo jméno.

O jedenáct minut později otevřel skóre kapitán Karim Benzema, jenž obešel brankáře a zakončil do odkryté branky. V 84. minutě vyrovnal Raúl de Tomás, ale minutu před koncem řádné hrací doby po náběhu do vápna rozhodl placírkou Rodrygo. Po vstřelení gólu Brazilec sevřel ruku v pěst v gestu symbolizujícím boj proti rasismu a věnoval tak vítězný gól svému krajanovi Viníciovi. Real uspěl po drtivé porážce 0:4 s Manchesterem City v semifinálové odvetě Ligy mistrů a následné prohře 0:1 ve Valencii.

Teoretickou naději na postup do Ligy mistrů si udržel Villarreal díky vítězství 2:0 nad Cádizem. Oba góly vstřelil v prvním poločase Nicolas Jackson, nulu ve svém 1000. profesionálním zápase vychytal bývalý španělský reprezentant Pepe Reina. Villarreal na pátém místě ztrácí na čtvrtý San Sebastian pět bodů.