Hašek nemůže říct, že by Berkovec chytal špatně. Přesto ho posadil a velkou premiéru si tak připsal Hrubý

Hašek nemůže říct, že by Berkovec chytal špatně. Přesto ho posadil a velkou premiéru si tak připsal Hrubý

Martin Berkovec byl nucen po dlouhé době opustit brněnskou svatyni. Kouč Zbrojovky Martin Hašek totiž udělal v rámci výjezdu do Teplic (1:1) změnu a poprvé v ročníku 2022/2024 poslal do hry Vlastimila Hrubého.

Mnohé to překvapilo, protože se nezdálo, že by byla jarní brněnská krize způsobena zrovna dlouhodobou klubovou jedničkou, která je v oné roli dva a půl roku hned od svého příchodu ze Žalgirisu Kaunas.

"Rozhodli jsme se tak společně, všechno diskutujeme s realizačním týmem a každý má prostor si k tomu něco říct. Chtěli jsme něco změnit, protože jsme měli dlouhou sérii, kdy jsme nebodovali a neudrželi nulu. Nemůžeme říci, že by Berkovec chytal špatně, naopak nás hodně podržel, ale chtěli jsme s tím něco udělat," vysvětlil svůj krok na fcbzrno.cz nástupce Richarda Dostala.

Osmatřicetiletý veterán s historií ve Znojmě a v Jablonci si tak připsal za áčko Zbrojovku, ve které svého času strávil sedm let, svůj vůbec první start. V rámci české nejvyšší soutěže pak šlo o jeho vystoupení s pořadovým číslem 201.

"Je pravda, že jsem tu dlouho působil, ale už je to hodně let, hodně se toho za tu dobu událo. Samozřejmě jsem za to rád, uvidíme, co teď bude dál," vzkázal Hrubý.

Pocity po remízovém výsledku, který jeho zaměstnavatele odsunul před posledním kolem na nelichotivou poslední pocity, byly smíšené. "Samozřejmě bod je málo. Bohužel jsme se dostali tam, kam jsme se dostali, teď budeme muset poslední kolo zabojovat a vyhrát, jinou možnost nemáme," doplnil před rozhodující bitvou se Zlínem, který má za sebou skalp Baníku.

Aby Řezníček, Ševčík, Alli, Texl a spol. v neděli odpoledne nespadli přímo, se "ševci" si budou potřebovat připsat tři body. A těch už se nedočkali sedm kol.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.