Arteta si ukázal na tři posily, které chce získat, aby opět útočil na titul. U vedení má plnou podporu

Arteta si ukázal na tři posily, které chce získat, aby opět útočil na titul. U vedení má plnou podporu

Když vedení Arsenalu vidělo, čeho je Mikel Arteta schopen, rozhodlo se mu v nadcházejícím letním přestupovém okně dát plnou důvěru.

Známý novinář Fabrizio Romano uvedl, že Arteta dostane na přestupy dvě stě milionů liber, které může vynaložit na hráče, jaké jenom chce. Španělský trenér nad ničím dlouze přemýšlet nemusí, protože moc dobře ví, co jeho tým potřebuje.

Informaci o tom, o jaké posily se jedná, doplňuje důvěryhodný server The Athletic. Záložní řady mohou vyztužit Declan Rice (West Ham), Mason Mount (Chelsea) a Ilkay Gundogan (Manchester City). Posílení středu pole tedy Arteta vidí jako nejvyšší prioritu. Zejména, když se ví, že v klubu končí Granit Xhaka, jenž se rozhodl neprodloužit smlouvu.

Smlouva nicméně končí také Gundoganovi, který s Manchesterem City právě oslavil zisk ligového titulu. Trenér Pep Guardiola několikrát veřejně uvedl, že by si přál, aby jeho záložník nikam neodcházel, ale nepodařilo se mu jej přesvědčit. Hráč má patrně jasnou vizi, kam se vydá. Zdali je to ale Arsenal, to v této chvíli nevíme.

Declan Rice je velkou oporou West Hamu, které však za rok končí aktuální kontrakt. Trenér David Moyes už několikrát sdělil, že má-li Rice odejít, bude to pouze za rekordní přestupovou částku, která přesáhne 100 milionů liber. Nutno dodat, že se jedná o fotbalistu ověřeného anglickou ligou, který ten potenciál v sobě vskutku má. Navíc se o něj pere hodně zájemců.

Seznam tří jmen uzavírá Mason Mount, jenž byl pro změnu označován za budoucí hvězdu Chelsea. Po výsledkových trablech ovšem i na tohoto ofenzivně laděného středopolaře padla deka a on se začal spíše hledat. Neshody v kabině i vedením klubu jeho formě vůbec nepomohly, a proto se počítá s tím, že odejde.