Mount s Chelsea přetrhal všechny přátelské vazby, teď chce pryč. Klub jeho hodnotu vyvažuje zlatem

Mount s Chelsea přetrhal všechny přátelské vazby, teď chce pryč. Klub jeho hodnotu vyvažuje zlatem

Letní přestupové období se blíží a Mason Mount by rád využil příležitosti. S londýnskou Chelsea přetrhal již veškeré přátelské vazby a hodlá odejít.

O Masonově odchodu se mluvilo celou jarní část sezony a nyní je jeho úmysl oficiálně potvrzený. Promluvil jak jeho agent, tak i přední novináři typu Davida Ornsteina či Fabrizia Romana.

Dle informací obou novinářů si nový kouč Chelsea Mauricio Pochettino přál s Mountem navázat kontakt a ještě jej přemluvit, aby v klubu zůstal. Hráč ovšem zůstal neoblomný a trval na svém původním rozhodnutí, že chce odejít.

Do boje proto zasáhlo hned několik zájemců. Všichni jsou kupodivu z Anglie. Manchester United podle Ornsteina již během středečního večera připravoval nabídku v celkové výši 55 milionů liber. Tato částka by údajně měla být brzy zamítnuta, neboť si Londýňané svého záložníka cení na mnohem více.

„Při prodeji v rámci Anglie Chelsea zváží pouze nabídky, které přesáhnou 80 milionů liber,“ píšou Romano i Ornstein, kteří také shodně potvrzují, že United zůstávají největším zájemce o hráčovy služby. Dále v pořadí stojí Liverpool či Arsenal.

Zde je třeba říct, že Chelsea svého záložníka nadceňuje. Mount má na Stamford Bridge platnou smlouvu jen na jeden rok a je téměř jasné, že za extra pálku jej neprodají. V tom horším případě nechají Masona vysedávat na lavičce a on jim pak za rok odejde zadarmo.