Tomu se říká kanonýr! Jsem rád, že je konec, ulevil si ale Jurečka

Tomu se říká kanonýr! Jsem rád, že je konec, ulevil si ale Jurečka
OBSAHUJE OHLASY

Klobouk dolů. Co jiného říct k závěru sezony Václava Jurečky? Kdo mu přišel do cesty, toho sejmul. Po posledním zápase se sezony mohl mít úsměvy od ucha k uchu. A také, že ano! 

Poslední pět zápasů, dvanáct branek. Včetně dvou čtyřgólových představení. Jurečka prostě chytil neskutečnou formu, nezastavil ho téměř nikdo. Kdoví, jak by jeho sezona pokračovala, kdyby ročík pokračoval ještě dál.

„Jsem rád, že je konec," ulevil si ale pro oficiální klubový web. "Jsem psychicky opravdu hodně unavený, stejně tak fyzicky. V nadstavbě jsem odehrál všechna utkání. Děkuju trenérům za důvěru, snad jsem jim to splatil na hřišti."

Splatil, bez debat. Slavia má konečně hrotového útočníka, na kterého je spoleh. Forma, jakou chytil, je vsutku exkluzivní. Ještě tak vylepšil loňský ročník. Ten také na Slovácku končil se ziskem národního poháru.

„Neřekl bych, že byla životní, když jsem přicházel do Slavie, chtěl jsem navázat na výkony ze Slovácka," pokrčil rameny. "Myslím, že se mi to povedlo. Dokonce jsem gólů dal ještě víc, toho si moc vážím, zvedl jsem si osobní maximum. Mám na čem stavět do další sezony, koukám se jen dopředu. Jsme rádi, že jsme získali jednu trofej, ale chtěli jsme dvě."

 Jednu trofej ale ještě může získat. A sice tu pro nejlepšího střelce. Před nedělními zápasy je s dvaceti brankami osamocen na čele. Jediný, kdo ho může dohnat, je brněnský Jakub Řezníček.

„Měl jsem v hlavě, o co bojuju, jsem rád, že na titul nejlepšího střelce můžu ještě zaútočit. Jsem za to moc rád, hlavně také za to, že jsme vyhráli poslední zápas sezony," dodal.

A pokračoval: „Nevím, jestli na to budu úplně koukat, zakončení sezony bude asi trošku divočejší (smích). Na to se těším, konečně si můžeme trošku vyhodit z kopýtka. Oslavít MOL Cup, ještě na to nebyl čas, s klukama si to užijeme. Ať vyhraje ten lepší, Brno Zlín bude těžký zápas, derby o záchranu. Jsem na to zvědavý."