Ikaunieks v sezoně neskóroval, ale věří, že na Střelnici zůstane: Musím poctivě trénovat a čekat, že dostanu víc šancí

Ikaunieks v sezoně neskóroval, ale věří, že na Střelnici zůstane: Musím poctivě trénovat a čekat, že dostanu víc šancí

Dlouholetý lotyšský reprezentant Dāvis Ikaunieks sice v Jablonci mnoho nehraje, ale zaječí úmysly a myšlenky na předčasný odchod ze severočeské Střelnice zatím nemá.

To vše i přesto, že během pětatřiceti kol FORTUNA:LIGY figuroval v základní sestavě pouze třikrát a dohromady strávil na trávnících necelých 400 minut čistého času bez gólového vyústění (skórovat nedokázal ani v rámci svého jediného vystoupení v MOL Cupu).

Co ho čeká těsně po skončení ročníku? "Teď jedu na repre a pak začíná příprava v Jablonci. Uvidím co a jak," uvedl na webu fkjablonec.cz bývalý forvard Mladé Boleslavi, Zlína i Jihlavy, kde se mu na české mapě dařilo vůbec nejvíc.

Devětadvacetiletý útočník, jenž byl během svého kontraktu se zelenobílými barvami zapůjčen také v Liepaje, zatím počítá s tím, že se pod novým trenérem zapojí i do letní přípravy před novou sezonou 2023/2024.

Je však otázkou, zdali se ho nebude chtít sportovní úsek zbavit. V nejvyšší domácí soutěži už přeci jen neskóroval více než rok, což čísla žádajícímu Miroslavu Peltovi určitě nevoní.

Sám Ikaunieks ví, že to nebylo ono. "Sezonu hodnotím s mínusem. Moc jsem toho neodehrál. Musím poctivě trénovat a čekat, že dostanu víc šancí," doplnil kolega Chramosty se Sejkem, kteří dostávali mnohem více příležitostí.

Olayinka o Crvene Zvezdě: Chci být pro nový tým prospěšný, taková je moje DNA. Jdu tam dělat to, co umím nejlíp