Pelta se s Horejšem nemazlil. Kvůli neuspokojivým výsledkům i výkonům končí na Střelnici už po roce

Pelta se s Horejšem nemazlil. Kvůli neuspokojivým výsledkům i výkonům končí na Střelnici už po roce

Trenér David Horejš skončil po roce na lavičce Jablonce. Vedení klubu vyhodnotilo uplynulou sezonu nejvyšší soutěže, ve které obsadili Severočeši 13. místo, jako neúspěšnou a šestačtyřicetiletého kouče odvolalo i s celým realizačním týmem.

"Vedení klubu rozhodlo o odvolání hlavního trenéra Davida Horejše a jeho realizačního týmu. Důvodem jsou neuspokojivé výkony a výsledky v sezoně 2022/2023. Jméno nového hlavního trenéra a asistentů oznámíme v nejbližších dnech," stojí v krátkém prohlášení.

Horejš nenavázal na předchozí úspěšné působení v Českých Budějovicích, které vedl takřka sedm let. V Jablonci nahradil po sezoně 2021/22 odvolaného Petra Radu a podepsal dvouletou smlouvu. Tým se ale v uplynulém ročníku výsledkově nezvedl a obsadil stejnou příčku jako před rokem. Navíc vypadl v domácím poháru už ve třetím kole s druholigovým Vyškovem.

Jablonec byl po podzimní části až čtrnáctý, majitel klubu Miroslav Pelta přesto vyjádřil Horejšovi důvěru. Severočeši po zimní pauze začali stoupat tabulkou a před posledním kolem základní části měli na dosah postup do nadstavbové skupiny o umístění, nakonec se ale propadli z 10. místa do skupiny o záchranu. V ní zaznamenali jednu výhru a po dvou remízách i porážkách. Jablonec zakončil sezonu nedělní domácí prohrou 0:2 s Teplicemi.

Horejš dovedl Jablonec v 35 ligových duelech k šesti vítězstvím, 16 remízám a 13 porážkám. Bývalý obránce má v nejvyšší soutěži celkem odkoučováno 133 utkání.

Švancara hájí kritizovaného vlastníka Zbrojovky: Je třeba se zamyslet nad tím, kde by Brno bylo, nebýt jeho a jeho investic