Seznam náhradníků za Galtiera aktuálně čítá tři jména. Mourinho má celkem překvapivé konkurenty

Seznam náhradníků za Galtiera aktuálně čítá tři jména. Mourinho má celkem překvapivé konkurenty

Paris Saint-Germain ovládlo francouzskou nejvyšší soutěž, ale nyní tento zámožný klub čeká náročné léto, které by mělo objasnit personální složení nejen v trenérském štábu, ale také v hráčské kabině. Zásadní vliv na to bude mít ten, kdo u kormidla nahradí současného manažera Christopha Galtiera.

Podle informací stanice RMC Sport je zcela jisté, že současný trenér PSG pokračovat nebude. Aspirantů na jeho místo bylo během jara hned celá řada, ale aktuálně má vedení klubu mezi vytipovanými údajně jen tři jména.

Nejzkušenější z nich je José Mourinho aktuálně sloužící v římském AS. Mezi dalšími kandidáty má být Thiago Motta, který v minulosti za PSG hrával. V letech 2012 až 2018 se podílel na zisku celé řady cenných trofejí, například pět triumfů v Ligue 1, ale i čtyřech v poháru Coupe de France.

Třetím kandidátem je pak překvapivě Xabi Alonso. Španělský kouč aktuálně působí v Bayeru Leverkusen a veřejností je vnímán jako mladý a progresivní stratég.

Dokládá to ostatně i dobře odvedená práce v uplynulém ročníku Bundesligy, kdy dokázal Leverkusen ze sestupových míst nakonec dostat na příčku zaručující předkola Konferenční ligy.