Tři překvapení F:NL: jízda ambiciózního Vyškova, nigerijský sniper a mladí gólmani

Tři překvapení F:NL: jízda ambiciózního Vyškova, nigerijský sniper a mladí gólmani

V něčem šlo dění ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE dle plánu. Objevilo se však také spousta příjemných překvapení. Jaké jsme vybrali? Nelze se nepozastavit nad jízdou Vyškova, zaujal také zahraniční střelec ve službách Varnsdorfu a podíváme se také na to, jak brankoviště patřilo mladým.

JÍZDA VYŠKOVA? KLOBOUK DOLŮ

Moc ambicióznějších celků nenajdete. Tým vlastní exotický majitel, který si vytyčil jasný cíl – dostat se do první ligy. To, jak moc je to vážné a jak málo se mu chce čekat, naznačil v průběhu ročníku, kdy z rozjetého vlaku vykopnul trenéra Jana Trousila, kterého nahradil Jan Kameník.

Pozoruhodné je sledovat postup Vyškova. Ještě v sezoně 2020/21 hrál ve třetí lize, odkud postoupil do druhé. Tam se minulý ročník zabydlel a letos? Nechybělo málo a byl z toho přímý postup společně s triumfem ve druhé lize.

Na první Karvinou ztratil druhý Vyškov pouhé čtyři body, nicméně měl třeba méně porážek i lepší defenzivu. V baráži nastoupí proti Zlínu a očekávání fotbalové veřejnosti jsou taková, že Vyškov rozhodně šanci má.

Strůjci úspěchu? Fér je rozhodně zmínit oba trenéry. Jan Trousil tam působil dlouhodobě a odvedl kus velké práce, Jan Kameník zase dokázal hned po svém příchodu naučit mužstvo své principy a ve vyrovnané špičce tabulky dokázal uhrát baráž.

V bráně byl naprostou jistotou Antonín Kinský, jenž byl zapůjčen ze Slavie. Stěžejní postavou vepředu pak byl Bienvenue Kanakimana. Odehrál téměř všechny zápasy a byl jasně nejlepším střelcem týmu se čtrnácti brankami, což v ligovém měřítku stačilo na třetí místo.

Zmínit by se měl také sedmibrankový Ondřej Vintr, největší porce minut pak odehráli třeba Alexis Alégué Elandi, Pavol Ilko, Jaromír Srubek či Filip Štěpánek.

Foto: MFK Vyškov