Pár indicií, že se rodí další obchod mezi Slavií a Baníkem. Utvoří Tijani ofenzivní trojzubec s Chytilem a Jurečkou?

Pár indicií, že se rodí další obchod mezi Slavií a Baníkem. Utvoří Tijani ofenzivní trojzubec s Chytilem a Jurečkou?

Baník Ostrava zahájí ve čtvrtek prodej permanentek na příští soutěžní ročník 2023/2024 a stane se tak za stejnou cenu, jako tomu bylo v nedávno skončené ligové sezoně.

Tou dobou už však ve Slezsku nemusí působit žádaný dvaadvacetiletý nigerijský forvard Muhamed Tijani, jenž by mohl mít podle informací iSport.cz nakročeno do kádru úřadujícího vicemistra z vršovické Fortuna arény.

Vytáhlý Tijani už je na tuzemské mapě dokonale adaptovaný - předtím, než o sobě dal vědět v Baníku, totiž prošel také Táborskem, Třincem a Karvinou.

Spekulace ohledně možného přesunu do červenobílé části metropole nevyvrací ani jeho čísla, která neměl špatná, o čemž svědčí 13 startů v základu, 1323 odehraných minut a k tomu 11 soutěžních tref a dvě gólové asistence.

Gólově se navíc prosadil také v MOL Cupu a jeho nesporný potenciál poodkrývá i spousta zahozených šancí, které může s přibývajícími zkušenostmi v budoucnu proměňovat.

Kdo ví, třeba si na něj Jindřich Trpišovský věří stejně jako v případě Michaela Krmenčíka. Z něj sice maximum nevytáhl, ale Tijani je mnohem perspektivnější a pravděpodobně i tvárnější.

To, že by nemusel zůstat Baníku, naznačil v interview pro Livesport Zprávy také bývalý ostravský křídelník Miroslav Matušovič. "Kdyby si měl trenér Hapal vybrat, s kým hrát na pozici "devítky", tak to z dvojice Tijani – Almási vyhraje právě Tijani. Teď jde o to, jestli se ho podaří udržet," zaznělo z úst exsparťana, který byl u posledního titulu Baníku v roce 2004.

I když má za něj Baník požadovat desítky milionů korun, vyjednávací tým Slavie už nejednou ukázal, že se dokáže domluvit na lecčems.

Sám Tijani byl mimochodem tento týden vyfocen s fanoušky ve Vršovicích, což nemusí být náhoda. Stejně jako to, že Slavia je jediný klub, který kromě Baníku sleduje na svém osobním Instgramu.

Bude z toho v příští sezoně neúprosný ofenzivní trojzubec Jurečka - Chytil - Tijani?

Slavia nalezla shodu v otázce prodloužení spolupráce se slovenským univerzálem Schranzem