Real Madrid od léta bez Benzemy? I na takový scénář se na San Bernabéu musí připravit

Real Madrid od léta bez Benzemy? I na takový scénář se na San Bernabéu musí připravit

Před několika dny podnítil kondiční trenér Karima Benzemy zvěsti o jeho odchodu z Realu Madrid. Nyní prolomil mlčení, aby se vyjádřil na adresu pětatřicetiletého francouzského útočníka znovu. O jeho budoucnosti na San Bernabéu by se mohlo rozhodnout během několika týdnů.

Pouhé necelé dva měsíce dělí Benzemu do konce smluvního závazku s Bílým baletem. Zatím není jasné, zda ostřílený útočník bude ve španělské metropoli pokračovat, ačkoliv podle nového vyjádření Javiera Atalaye to ví snad jen samotný hráč. Vyvrátil tak několik dní staré domněnky, které prezentoval skrze svůj instagramový účet. S informací přišel španělský list Marca.

Los Blancos mají za sebou jednu z nejhorších sezón za poslední roky, proto se hojně spekuluje právě i o budoucnosti Benzemy. Real Madrid se dlouhodobě snaží získat nové ofenzivní zboží, které by jej u kormidla nahradilo, což se však zatím nepodařilo realizovat. Naposledy před rokem ztroskotalo vábení Kyliana Mbappého jen krátce před podpisem kontraktu, kdy jej nakonec PSG přesvědčilo k prodloužení spolupráce.

Na případné nabídky si Benzema rozhodně stěžovat nemůže. Lukrativním příkladem může být vábení ze Saúdské Arábie, možností je ale i návrat do rodné země do Lyonu, kde před dávnými lety svou hvězdnou kariéru odšpuntoval. Ve hře je samozřejmě i setrvání v Realu, který měl od vedení již obdržet nabídku na prodloužení smlouvy do června 2024.

Progres Unionu v posledních letech je neuvěřitelný a impozantní, pochvaluje si po přesunu do Berlína Král