Pech trumfl Samka, Juráska, Suchého i Necida a stal se druhým nejmladším hráčem v novodobé historii Slavie

Pech trumfl Samka, Juráska, Suchého i Necida a stal se druhým nejmladším hráčem v novodobé historii Slavie

Sešívaný teenager Dominik Pech zasáhl do pátého kola nadstavby proti Slovácku a stal se druhým nejmladším slávistou v novodobé historii slavné vršovické značky z Edenu. V nejvyšší tuzemské soutěže debutoval ve věku 16 let, 8 měsíců a 23 dnů.

Pech se zařadil v historických tabulkách na druhé místo hned za Iva Táborského, jenž byl v době své premiére ještě o tři měsíce mladší.

Blonďatý záložník však i tak dokázal trumfnout i známé jména jako Michal Švec, Tomáš Necid, Marek Suchý, Milan Černý, Matěj Jurásek nebo Daniel Samek, jenž od loňska patří Lecce a který poprvé nastoupil v soutěžním duelu za áčko v 17 letech, třech měsících a čtyřech dnech.

"Věřil jsem, že šance si zahrát bude. Že když bude příznivý vývoj skóre, možná mě tam trenéři pošlou. Na střídačce jsem byl už proti Bohemce v prvním kole nadstavby. Tehdy to nevyšlo, teď jo. Moc za to trenéru Trpišovskému a jeho asistentům děkuju," uvedl na stránkách slavia.cz odchovanec červenobílých barev.

V posledních dvou ligových ročnících mimochodem nikdo mladší nedebutoval. "Trenéři mi říkali, ať hlavně nemám strach, ať hraju svůj fotbal. Ať se nebojím hrát tak, jak jsem zvyklý. Měl jsem hrát dopředu, pomoct v ofenzivě. Snad jsem to splnil. A patička? Takový prostě jsem, snažím se o kreativní řešení. Když je na to vhodná situace, jdu do toho," vyprávěl reprezentant do devatenácti let, který nakonec pobyl na hrací ploše před necelými 15 tisíci fanoušky necelých 20 minut.

Premiérové vystoupení v prvním týmu úřadujícího vicemistra v něm vyvolalo neuvěřitelné pocity, s tím, že je nedokázal ani popsat. "Bylo to neskutečné. Nikdy na to nezapomenu. Šel jsem na plac s Honzou Bořilem, legendou. Taky mi něco říkal, uklidňoval mě. Ale co přesně to bylo, to si nemůžu za boha vzpomenout. I další kluci mi udíleli rady. Třeba ať se navazuju s hráči, pořád se ohlížím za sebe. Snažím se mít přehled," poodkryl svůj herní styl Pech, který byl rád, že byl u loučení svého oblíbeného hráče Petera Olayinky.

Narozdíl od jiných svěřenců trenéra Jindřicha Trpišovského ale ještě pro něj sezona 2022/2023 neskončila. V sobotu ho čeká na Xaverově v rámci kategorie U19 derby s Duklou.

Debuty mladých slávistů v lize:

Ivo Táborský 16 let, 5 měsíců, 18 dní
Dominik Pech 16 let, 8 měsíců, 23 dní
Michal Švec 16 let, 11 měsíců, 17 dní
Filip Herda 16 let, 11 měsíců, 27 dní
Martin Hurka 17 let a 5 dní
Tomáš Necid 17 let, 1 měsíc, 4 dny
Marek Suchý 17 let, 1 měsíc, 15 dní
Milan Černý 17 let, 1 měsíc, 28 dní
Matěj Jurásek 17 let, 2 měsíce, 22 dní
Daniel Samek 17 let, 3 měsíce, 4 dny

 

Slavia znovu hledí na skandinávský trh. Za nemalé peníze chce přivést tohoto záložníka norského Oddsu