Překvapivý návrat do Premier League? Sánchez zvažuje, že by podruhé připlul do stejného přístavu

Překvapivý návrat do Premier League? Sánchez zvažuje, že by podruhé připlul do stejného přístavu

Čtyřiatřicetiletý chilský veterán Alexis Sánchez by se mohl znovu objevit v Premier League, kde strávil podstatnou část své kariéry. Současná akvizice Marseille se podle listu The Sun objevila v hledáčku londýnského Arsenalu a kouč Mikel Arteta měl už navázat první kontakt s agentem hráče.

Zkušený křídelník na Emirates Stadium již v minulosti působil v letech 2014 až 2018. Svými výkony se podílel na zisku dvou triumfů v FA Cupu a jednoho v Community Shieldu. Poté se vydal do Manchesteru United, kde však jeho kariéra chřadla, než vyslyšel volání z Itálie, konkrétně z Interu Milán.

Bývalá hvězda Barcelony přestoupila před rokem do Ligue 1, aby v Marseille podepsala dvouletý kontrakt. Již po jednom roce by však mohla opět měnit klubové barvy. Dobrými výkony si řekla o pozornost z Ostrovů, londýnský Arsenal již oťukává jeho dostupnost.

Sánchez naskočil v této sezóně do 42 zápasů, ve kterých si připsal 18 přesných zásahů. Arsenal byl v uplynulém ročníku Premier League blízko mistrovského titulu, ale nakonec se nechal přeskočit Manchesterem City.

Mikel Arteta proto plánuje rozšířit svůj kádr, který by se rád znovu ucházel o mistrovský titul v Anglii, ale také se důstojně prezentoval i po letech půstu v Lize mistrů.