Pokračování Malínského kariéry? Padesát na padesát. Při naplnění černého scénáře by ale nebrečel...

Pokračování Malínského kariéry? Padesát na padesát. Při naplnění černého scénáře by ale nebrečel...

12. listopad 2022. Toť poslední ligový start rychlonohého jabloneckého křídelníka Tomáše Malínského, jenž však tehdy proti Mladé Boleslavi odehrál jen pár závěrečných minut, když střídal Pavla Šulce.

V letošním roce mu znovu operovali koleno, které začal pozvolna zatěžovat až v posledních dnech. Zatím jde vše podle plánu, ale cesta k uspokojivému stavu je pořád ještě daleká. Bývalý hráč Hradce Králové, Liberce, Slavie i Boleslavi moc dobře ví, že to chce čas.

Jablonci, za který v nedávno skončené sezoně FORTUNA:LIGY odehrál jen 100 minut čistého času, poděkoval za trpělivost. Působení v jeho zelenobílých barvách si totiž původně představoval úplně jinak.

"Je dost na palici chodit jen do posilovny a cvičit a modlit se, aby se vše ubíralo správným směrem. U tohoto zranění nejde specifikovat, za jak dlouho budu stoprocentně fit. Bylo mi řečeno, že koleno je zkrátka opotřebované. A jestli to bude do plné zátěže ve fotbale, nebo ne, se teprve uvidí. Je to padesát na padesát," pronesl v interview pro server sport.cz jednatřicetiletý středopolař ze Střelnice.

Fit by měl být zhruba do srpna, ale jisté to není. Unikne mu tedy i stat nového soutěžního ročníku 2023/2024. "Když se sáhne do chrupavky, může se to podle doktora taky srovnávat třeba i rok. Je to individuální a záleží, jak bude koleno reagovat. Může bolet, může otékat, může být nestabilní," připomněl exreprezentant s jedním mezinárodním startem proti Skotsku.

Byť by nerad něco přivolával, možný je i předčasný konec kariéry, což nedávno musel absolvovat například jeho bývalý týmový spoluhráč z Vršovic David Hovorka. Naproti tomu Václav Pilař se tomu vyhnul a konec kariéry ještě oddálil. I budoucí akvizice "votroků" s nedávnou minulostí ve Viktorii je pro něj nezanedbatelná inspirace.

"Určitě by mi bylo líto, kdybych musel taky. Vždy jsem fotbalu obětoval úplně všechno. Když bych ale musel takové rozhodnutí udělat, je potřeba se k tomu postavit čelem, nebrečet a jít dál. Věřím však, že se ještě vrátím," neztratil optimismus Malínský, jenž své zranění na dálku konzultoval i se svým kamarádem z Augsburgu Tomášem Koubkem, který ho propojil s německými odborníky.

Kromě rekonvalescence se spoluhráč Považance, Housky či Kratochvíla v poslední době věnoval také studiu trenérské licence B, jíž aktuálně dokončuje. Trenéřina ho chytla a ve hře časem určitě bude i přihlášení ke studiu áčka. A i kdyby se v jeho případě naplnil nejčernější scénář, nějaká zadní kolečka už si evidentně buduje.

Frýdek dobře ví, že na něj má Sparta předkupní právo: Věřím, že když budu podávat výborné výkony, třeba se ozve