Hajduk Split už Simiče nepotřebuje. Slávistického odchovance čeká po čtyřech letech hledání nového klubu

Hajduk Split už Simiče nepotřebuje. Slávistického odchovance čeká po čtyřech letech hledání nového klubu

Osmadvacetiletý exslávista Stefan Simič ukončil své čtyřleté působení v Hajduku Split, který o tom informoval na svém webu. Smlouvu měl pouze do letošního léta a úřadující vicemistr HNL se ji rozhodl dál neprodloužit, byť byla v pracovní dohodě zakotvena opce o možné spolupráci na další ročník.

V nedávno skončené sezoně nejvyšší chorvatské soutěže zasáhl zkušený střední obránce jen do patnácti duelů a dohromady odehrál 996 minut čistého času, což bylo jeho vůbec nejmenší vytížení za celou misi ve Splitu.

Dvojnásobný reprezentant Česka, jenž dorazil na chorvatskou půdu z Apeninského poloostrova v červenci 2019, naposledy figuroval v základní sestavě šestinásobného šampiona země 19. února a poté nehrál až do posledního kola se Šibenikem.

Bývalý zadák Mouscronu, Crotone, Frosinone i AC Milán, který se rozloučil s českým děním kvůli juniorce Janova již v lednu 2012, tak během čtyř ročníků nasbíral 91 startů, s tím, že se hned dvakrát radoval ze zisku Chorvatského poháru. Naposledy se tak stalo před pár dny.

Momentálně je z něj volný hráč (na transfermarkt.com svítí u jeho jména cena 500 tisíc eur) a bude moci zakotvit již v sedmém klubu své profesionální kariéry.

Mezi dalšími hráči, s nimiž se úřadující vicemistr ze stadionu Poljud loučí, jsou Danijel Subašić, Marco Fossati, Gergo Lovrencsics, Toni Borevković i Agustin Anello.

Druhá polská liga mu nevoněla a ani klub už o něj nestál. Hašek po třech měsících skončil v Plocku