Lafata nebo Poborský. Jihočeské Dynamo vychovalo prvotřídní hráče!

Lafata nebo Poborský. Jihočeské Dynamo vychovalo prvotřídní hráče!

České Budějovice se mohou pyšnit bohatou fotbalovou historií, která přinesla nejen úspěchy na hřišti, ale také výchovu několika prvotřídních hráčů. Mezi tyto ikony patří jména jako David Lafata či Tomáš Sivok. V tomto článku si představíme nejen tyto dva, ale i další dvojici z nedávné minulosti.

DAVID LAFATA

David Lafata, jedna z nejvýraznějších postav českého fotbalu posledních let, se narodil přímo v Českých Budějovicích. Jihočeské Dynamo pak mělo klíčovou roli při jeho výchově. Lafata se připojil k mládežnickým týmům Dynama a rychle se začal projevovat jeho talent.

Svou profesionální kariéru Lafata odstartoval právě v dresu Dynama, kde si rychle získal pozornost svými brankami a herní inteligencí. Po úspěšném období v Budějovicích Lafatovi začala divočejší část kariéry – během tří let vystřídal tři kluby. Nejprve řecké Xanthi, pak Jablonec a Austrii Vídeň.

Odtud se vrátil do Jablonce, kde byl jednou z nejvýraznějších osobností ligy a kde mu to také začalo neskutečně střílet. Eminentní zájem měla Sparta, kam přestoupil až v lednu 2013. 

Tam pokračoval ve své střelecké formě a navždy se zapsal i do kronik klubu z Letné. S ním získal také pověstný double, který podtrhl superpohárem. Profesionální kariéru zakončil v roce 2018.

© AC Sparta Praha