České poklady může ukrývat i Eliteserien. Kubr má díky rozjetému Bodø/Glimt nakročeno k primátu

České poklady může ukrývat i Eliteserien. Kubr má díky rozjetému Bodø/Glimt nakročeno k primátu

Když letmo projdete soupisku aktuální české devatenáctky, jíž trenérsky řídí Radek Bejbl, narazíte na známá jména jako Čoudek, Kričfaluši, Kukučka, Ambros, Samek, Grygar nebo Vachoušek.

Své místo v onom výběru má ovšem i defenzivně laděný teenager Lucas Kubr, jenž tolik na očích není i z toho důvodu, že neprošel ani tuzemskou nejvyšší soutěží, ani se ho netýká juniorka nějaké z TOP 5 evropských soutěží.

Talentovaný zadák, který mimochodem disponuje i belgickým občanstvím, je totiž od loňského léta součástí norské Eliteserien, do které dorazil z juniorky Sint-Truidenu.

Na skandinávské půdě patří celku Bodø/Glimt, ke kterému ho váže dlouhodobá smlouva až do 31. prosince 2026 a pakliže by se na severu Starého kontinentu začal prosazovat, současná tržní cena 150 tisíc eur určitě nebude konečná.

K zápasu nejvyšší norské soutěže už byl Kubr nominován loni v létě ještě v rámci minulého ročníku a nedávno proseděl na lavičce také pohárové klání v Lillestromu.

Debutu v áčku se dočkal před několika týdny, kdy si zahrál pár minut proti Aalesundu a bylo by překvapením, kdyby už se další příležitosti až do konce sezony 2023 nedočkal.

Dvojnásobní mistři země v novém ročníku mimochodem šlapou. Z deseti zápasů brali devět výher a jednu remízu a před druhým Brannem mají na čele náskok osmi bodů. Zatím to tedy vypadá na suverénní jízdu za primátem číslo 3.

Všechno nasvědčuje tomu, že se mu výměna Belgie za Norsko náramně povedla.

Kučerův dres je nejprodávanější, pro Teplice je důležitý i z marketingového hlediska. Prodlouží, nebo skončí?