Mikloško prozradil, že Baník půjde především po běhavých hráčích: Ideální by bylo přivést 5 až 6 nováčků

Mikloško prozradil, že Baník půjde především po běhavých hráčích: Ideální by bylo přivést 5 až 6 nováčků

Sportovního ředitele Baníku Luďka Mikloška pochopitelně ročník 2022/2023 nepotěšil. Devět proher před domácím publikem považuje za hrozivé číslo, které se dle jeho čerstvých slov nesmí opakovat.

Nedostatek zimních posil zpětně vyčítá i sám sobě. I to podle něj mělo vliv na tom, že výkonnost prvního týmu kolísala a byla nekonzistentní.

V lednu nechtěl přivádět nová hráče ani on, ani Pavel Hapal, protože těm stávajícím jednoduše věřili. "Dnes je potřeba říct, že to byla asi chyba. Že to chtělo doplnit víc. My jsme v zimě viděli, že máme problémy se stopery, kteří měli zdravotní potíže, proto jsme přivedli Enea Bitriho. Dnes si nedovedu představit, že bychom ho nepřivedli. To bychom hráli skoro bez stoperů, protože se nám téměř všichni zranili," uvedl na webu fcb.cz jednašedesátiletý představitel slezské značky z Bazalů.

Přes letní přestávku by rád mužstvo trenéra Pavla Hapala ještě víc omladil, což už mimo jiné ukázal tím, že se rozloučil s Nemanjou Kuzmanovičem i Janem Laštůvkou. Těžká rozhodnutí ale k fotbalu patří a byť oba hráče mimořádně respektuje, cítí, že nadešel čas jít dál.

Prvním potvrzeným příchodem je pětadvacetiletý forvard Abdoullahi Tanko, který dával v druholigovém Varnsdorfu spoustu gólů. Tím to ale samozřejmě nekončí. Přijít by měli jak fotbalisté do základní sestavy, tak ti, kteří by mohli vytvořit potřebamý rozdíl z lavičky náhradníků.

"Ideální by bylo přivést pět až šest nových hráčů. Měli by to být především běhaví hráči, tak aby nám jejich příchody pomohly k tomu, co budeme chtít v příští sezoně hrát. Pokud se nám povede takovýto počet hráčů přivést, chci, aby nejméně polovina z tohoto počtu byli hráči do základní sestavy. S tím, že pro základní sestavu budou znamenat její zřetelný kvalitativní posun," poodhalil své letní záměry náročný Mikloško.

Noví hráči, kteří by se od úvodu do základní sestavy nepropracovali, pak musí mít takovou kvalitu, aby jejich nástup na hřiště v průběhu hry znamenal pozvednutí úrovně.

Současně počítá s tím, že některé vyhlédnuté hráčské cíle ještě nebudou na svém výkonnostním stropu. "Musíme být a jsme přesvědčeni o jejich potenciálu a musíme s nimi pracovat tak, aby se u nás na ten svůj výkonnostní strop dostali," doplnil.

Změny mimochodem proběhly i na mládežnické úrovni. Protože se Marcel Frait posunul k A-týmu, novým šéftrenérem akademie se stal Marek Hábl, který dorazil z Vysočiny Jihlava. Mikloško s ním je v kontaktu po celých třináct let, co je zpět v Česku, zná jeho pohled na současný fotbal a je přesvědčen o tom, že do svých řad ulovil výborného odborníka.

S Gningem počítám dál, Lüftner může navázat na ikony, řekl teplický spasitel Frťala. Chce posílit kraje