Sestupový exodus. Leicester oznámil první várku odchodů, následovat by měla i největší hvězda

Sestupový exodus. Leicester oznámil první várku odchodů, následovat by měla i největší hvězda

Leicester se po sestupu do Championship bude muset vyrovnat s mnoha hráčskými odchody. Dnes potvrdil na oficiálních stránkách mistr ze sezóny 2015/16 odchod hned sedmi hráčů, následovat by ale měli další. 

Leicesteru se ročník 2022/23 hrubě nevyvedl. Brendan Rodgers byl začátkem dubna vyhozen a Dean Smith už klub mezi elitou zachránit nedokázal. Leicester se tak vrací do Championship, kde navíc bude hrát bez několika klíčových postav.

Dnes vedení klubu oznámilo odchod hned sedmi hráčů, kterým na začátku června skončil kontrakt. Nové angažmá si budou hledat Ryan Bertrand, Ayoze Pérez, Nampalys Mendy, Caglar Soyuncu, Daniel Amartey a především Youri Tielemans.

Belgický záložník je autorem vítězné trefy z finále FA Cupu v roce 2021, další krásnou trefu ale za Lišky již nepřidá. O tureckého beka Soyuncua je zájem v madridském Atlétiku, z klubu poté odešel také Tete, který se již domluvil na návratu do Šachtaru Doněck.

Kromě těchto hráčů je také vysoce pravděpodobné, že klub opustí největší hvězda James Maddison. O něj je na Ostrovech značný zájem a Lišky by se díky jeho prodeji finančně alespoň trochu srovnaly.

Prodloužit kontrakt naopak vedení Foxes chce s kapitánem Jonnym Evansem, který je taktéž bez smlouvy. Jeden podpis už poté Leicester uskutečnil, do příštího roku si pojistil záložníka Hamzu Choudhuryho, který letošní sezónu strávil ve Watfordu.