Kapitán Varnsdorfu se přesunuje do Táborska. U Jordánu pokračují i tito čtyři klíčoví hráči Nádvorníkova kádru...

Kapitán Varnsdorfu se přesunuje do Táborska. U Jordánu pokračují i tito čtyři klíčoví hráči Nádvorníkova kádru...

Druholigový FC Silon Táborsko se pochlubil první letní posilou, kterou se stal šestadvacetiletý kapitán Varnsdorfu Ondřej Bláha, který převléká trikot po šesti a půl letech.

"Ve Varnsdorfu, kterému za vše děkuji, jsem hrál opravdu dlouho. Přestup do Táborska vnímám jako další výzvu. Nejdříve mi telefonoval ředitel Martin Vozábal a sondoval moji situaci. Pak o mě Táborsko projevilo velký zájem, sedli jsme si a rychle se na všem domluvili. Ředitel i trenér áčka Roman Nádvorník na mě udělali velmi dobrý dojem, tak jsem zvědavý na nové angažmá," uvedl na webu fctaborsko.cz střední záložník, který se nejlépe cítí na pozici šestky.

"Do Táborska se těším hodně. Vnímám ho jako ambiciózní klub. V kabině je řada kvalitních hráčů, třeba Jiří Kateřiňák nebo Bojan Dordič, se kterým jsem hrál ve Varnsdorfu. O kvalitách Bojana se nemá cenu dlouho bavit," ocenil staronového kolegu odchovanec Slovanu Liberec se dvěma prvoligovými a 178 druholigovými starty.

U Jordánu také prodloužili své kontrakty hned čtyři klíčoví hráči, a sice dvaadvacetiletý útočník Jan Mach, devětadvacetiletý křídelník a autor 11 branek v předchozí sezoně Bojan Dordič, třiatřiacetiletý stoper Pavel Novák a Petr Javorek, jenž je v sedmatřiceti letech nejstarším hráčem kádru a na jaře se po zranění rozehrával v divizním Sokolu Lom.

Sedmý tým F:NL, který měl mnohem lepší jaro než podzim, by chtěl skončit v ročníku 2023/2024 ještě o něco výš, než tomu bylo teď. "Byl bych rád, kdybychom hráli do šestého místa s dostatečným bodovým odstupem od sestupových příček. To by odpovídalo kádru, který se tu skládá," zakončil hlavní trenér Roman Nádvorník.

Gruzínec Čanturišvili opouští Zlín, ale v české lize zůstává. Bude se hlásit na Střelnici