Guardiola před finále Ligy mistrů: Není snadné útočit do Interu, budeme muset zůstat trpěliví

Guardiola před finále Ligy mistrů: Není snadné útočit do Interu, budeme muset zůstat trpěliví

Pep Guardiola, španělský stratég Manchesteru City, odpovídal na otázky před blížícím se finále Ligy mistrů. Guardiola je optimistický a svému týmu věří, nicméně varuje, že Inter nepatří mezi týmy, do kterých je snadné útočit. Se souhrnem toho nejdůležitějšího z předzápasových interview přišla britská stanice Sky Sports.

Již dnes v 21:00 započne poslední zápas letošního ročníku Ligy mistrů. Finálový zápas na stadionu v Istanbulu proti sobě svede Manchester City a Inter Milán. Trenér anglického celku, Pep Guardiola, rozebíral blížící se finále v rámci předzápasových interview. Souhrn jeho odpovědí přinesla stanice Sky Sports.

Guardiola se hodně věnoval soupeři. Nejprve vyzdvihl jeho defenzivní kvality a přiznal, že Inter se nepřekoná snadno: "Inter je tým, který vám přidělá hodně problémů. Není snadné útočit do defenzivního systému, který vyznávají. Budeme muset být pořád v rytmu a zároveň být velice trpěliví. Nepřekonáme je třemi nebo čtyřmi přihrávkami."

Poté se lodivod The Citizens věnoval i jiným kvalitám Nerrazzuri, konkrétně jejich smrtícím přechodům do útoku: "Inter není jenom o tom, jak dobře brání. Jsou také výborní v tranzicích (pozn. přechodech do útoku) a hledáním útočníků. Mají výborný proces. Vše začíná už od Andreho Onany, výtečného brankáře, který má v současnosti jednu z nejlepších výstaveb hry na světě. To přidělává problémy našemu vysokému presinku. Inter je skutečně dobrý tým. Snažili jsme se nastudovat tolik jejich zápasů, kolik to bylo možné. Chápu důvod, proč jsou v této fázi."

V poslední řadě se věnoval zápasu z perspektivy jeho mužstva: "Pro takový zápas musíme zvolit správné tempo hry. Jak bude zápas postupovat, může přijít úzkost, a to by byl problém. Je to finále proti top týmu, musíme to zvládnout. Věříme si a jsme optimističtí, ale zároveň nemůžeme popírat kvality soupeře, zejména pokud se bavíme o finále Ligy mistrů."