TOP 5 nejhorších útoků v Premier League: Trpká vizitka londýnské Chelsea

TOP 5 nejhorších útoků v Premier League: Trpká vizitka londýnské Chelsea

Sezona 2022/23 v anglické Premier League je již minulostí. Manchester City zvítězil potřetí v řadě. Do Lize mistrů, svěřence Guardioly doprovodí Arsenal, Manchester United a Newcastle. Což je oproti minulému roku trojnásobná změna. Tehdy v TOP čtyřce skončili kromě Citizens také Liverpool, Chelsea a Tottenham. Právě Chelsea zažila sezonu plnou pádů, když po velkých změnách ve vedení klubu skončila až dvanáctá s pouhými 38 vstřelenými góly. Méně branek vstřelily už jen čtyři kluby.

Nejméně gólů vstřelil Wolves, a to pouhých 31. Pro tým z metropolitního hrabství West Midlands jde už o třetí sezonu v řadě, kdy nedokázal nastřílet více než 40 branek. Jako druhý nejhorší ofenzivní celek skončil Everton s 34 vstřelenými brankami. Týmu z Liverpoolu se však podařilo zachránit.

Třetím nejhorším útokem s 36 góly se může „pyšnit“ Southampton, který skončil na samém chvostu tabulky s pouhými 25 body. Čtvrté místo patří Bornemouthu, jenž se umístil na 15. místě se 37 vstřelenými góly.

Překvapivě jako pátý nejhorší útok v anglické nejvyšší soutěži patří hráčům Chelsea. Klub z Londýna v průběhu sezony prošel několika změnami, když se celkem v kabině vystřídali čtyři trenéři, a stačilo to pouze na 12. příčku se skóre 38:47. Jeden gól na zápas je pro tento celek, který tradičně hraje Ligu mistrů, opravdu málo.

Stejný počet vstřelených gólů jako Chelsea zaznamenal také nováček z Nottinghamu.