Slovan odmítl Nguyena kvůli Nitovi, brankář Slovácka by se rád viděl v MLS, nabídku měl i z Vietnamu

Slovan odmítl Nguyena kvůli Nitovi, brankář Slovácka by se rád viděl v MLS, nabídku měl i z Vietnamu

Nečekaný zvrat musí řešit na Slovácku, kde se neuskutečnil očekávaný přestup Filipa Nguyena do Slovanu Bratislava. Do Uherského Hradiště se mezitím vrátil odchovanec Milan Heča ze Sparty. Trenér Martin Svědík očekává, že sezonu začne s oběma brankáři a poté věří, že se trh rozhýbe a Nguyen si půjde za svým snem.

Podle Deníku Sport si slovenský Slovan Bratislava přestup Nguyena na poslední chvíli rozmyslel a náhradu za Adriana Chovana by rád našel ve Florinu Nitovi, který na jaře hostoval v Pardubicích z pražské Sparty.

Slovácko nemohlo čekat až Nguyen odejde. „Filip sám deklaroval, že chce odejít, proto jsme sehnali náhradu. Nemohli jsme čekat, až si najde angažmá,“ citoval Deník Sport slova trenéra Martina Svědíka.

Slovácko tak má k dispozici dva skvělé brankáře. „Ze sportovní i ekonomické stránky nemá smysl, aby tady byli oba. Fildovi je potřeba za všechno poděkovat. Prožili jsme s ním nádherné sezony a i díky němu jsme se posunuli dál. I když měl slabší podzim, podpořili jsme ho a on se dokázal vrátit na vlnu. Řekli jsme si, že nebudeme nic měnit a necháme ho být. Otočilo se to v utkání v Nice,“ pokračoval Svědík.

Nguyen měl už v zimě nabídku z vietnamské ligy, odkud pochází jeho otec. Nicméně v rozhovoru pro isport.cz se nechal slyšet, že by ho lákalo angažmá v MLS.