Plzeň je klub na odpis, neměli kvůli dluhům dostat ani licenci, tvrdí Luhový. Co říká o Spartě, Slavii či Brnu?

Plzeň je klub na odpis, neměli kvůli dluhům dostat ani licenci, tvrdí Luhový. Co říká o Spartě, Slavii či Brnu?

Byl ve svém živlu, když pro magazín Hattrick hodnotil uplynulý ročník nejvyšší české fotbalové soutěže. A jako vždy nezklamal. O Milanu Luhovém je známo, že říká to, co si myslí. Proto je taky v českém fotbale pro mnohé persona non grata, osoba nežádoucí. Dlouholetý československý reprezentant odhalil, kde začal progres Sparty, vedoucí k letošnímu titulu. Řekl, proč je Slavia pořád herně lepší a nemilosrdný verdikt vyřkl nad Viktorií Plzeň. To vše v exkluzivním rozhovoru v magazínu Hattrick. 

S Plzní se Luhový vůbec nemazlil. „Já Plzeň vnímám tak, že je to klub na odpis. To říkám už dlouho a každému. Jestli je majitelem člověk, který nemá žádný byznys, který by přinášel do klubu peníze a garantoval podporu, tak to musí jít dolů. Ten klub neměl kvůli dluhům dostat licenci,“ řekl jasně Luhový, podle něhož se v příštích letech budou rvát o titul jen obě pražská „S“.

Co dále Luhový řekl – o Spartě:

- Sparta měla za sebou krkolomná léta, kdy  angažovala jednoho šílence z Itálie, kupovala odpad z celé Evropy za šílené peníze. Pak jí došlo, že tudy cesta nevede a že se musí vydat jiným směrem. Kdyby to s možnostmi majitele doktora Křetínského udělal už dřív, tím myslím to centrum bez Stramaccionů a dalších, tak by dnes byla úplně jinde a byla by nedostižitelná v českých poměrech.

- Priske je jeden z pozitivních person, které na Letnou v poslední době přišly. A Rosický? Ne každý z nás, bývalých fotbalistů, se rychle přeorientuje, je to moc individuální. Někdo to nezvládne vůbec, někomu to trvá. Já jeho práci neznám, ale troufnu si říct, že větší podíl na zisku titulu má Priske, než Tomáš Rosický. Ale jeho čas může přijít, že se do toho víc dostane a jeho práce bude i více viditelná. 

- Krejčí jde příkladem. Být kapitánem a zároveň lídrem jsou dvě rozdílné věci, nemusí se promítnout do jedné a stejné osoby. On svým přístupem ukazuje, jak se má v kolektivu konat. Má kolektivní smýšlení, má charakterový přístup k zápasům,vždy tomu dává maximum a tým táhne.

a o Slavii:

- Je potřeba to vnímat tak: ano, Slavia letos nevyhrála letos titul, ale má pro příští sezonu novou výzvu. Jednak eliminovat chyby, kterých se dopustila a soutěž zase vyhrát. Pořád tam i letos na jaře, které považují na Slavii za nevydařené, byla kvalita. Když se tým sešel kompletní, bez marodů a zraněných, tak dominoval.

- Slavia přehrála Spartu ve finále českého poháru, ale už na ni nevyzrála v klíčovém zápase nadstavby. Sparta nešla se Slavií do kombinačních dostihů, protože na to momentálně nemá. Zaparkovala autobus, jak se dnes s oblibou říká, a to Priskemu přineslo ovoce.

O dalších:

- Baník má obrovský potenciál ve výchově mládeže. Klíčové pro ně bude vybudovat skutečně jedno velké centrum pro široké okolí. Dobrá akademie vyrostla v Uherském Hradišti, tam pracují na výchově velice dobře. Slovácko může zůstat na úrovni čtvrtého, pátého týmu ligy, který občas pozlobí, ale do absolutní špičky nepronikne, na to nemá. Olomouc má také potenciál, ale je to v jejím podání takové nemastné neslané. Jeden rok nahoře, druhý dole, ale to je jen můj pohled zvenku, detaily neznám. Musím do toho zahrnout i Brno. Tam je obrovská základna mladých hráčů, je to spící sopka. Kdyby to tam vzal pod svá křídla někdo normální, byla by tam další bašta, ale teď je sestup pro Zbrojovku ranou.

OBSÁHLÝ A EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S MILANEM LUHOVÝM PŘINÁŠÍ NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ NAJDETE NA OBVYKLÝCH PRODEJNÍCH MÍSTECH.