Žižkov je po roce zpět ve druhé lize, Kadlec se ale na trávník podíval zřejmě naposledy

Žižkov je po roce zpět ve druhé lize, Kadlec se ale na trávník podíval zřejmě naposledy

Fotbalisté Viktorie Žižkov se po roce probojovali zpět do druhé ligy. V odvetě play off ČFL dnes svěřenci trenérů Václava Kotala a Michala Horňáka porazili doma Domažlice jednoznačně 4:0, první zápas na soupeřově hřišti skončil bez branek. V závěru nastoupil za pražský tým i bývalý reprezentační útočník Václav Kadlec, pro kterého to bylo nejspíš poslední utkání v kariéře. Televizní stanici Nova řekl, že kvůli zdravotním problémům zřejmě v 31 letech definitivně s fotbalem skončí.

"O postup jsem nikdy nehrál, je to pro mě novinka. Je to pro mě dost emoční, protože je to s největší pravděpodobností můj poslední zápas. Abych tři měsíce netrénoval a potom se připravil na jeden zápas, to úplně nejde. Bohužel tu zátěž to nesnese, tak to je," uvedl Kadlec, který v jarní části ČFL nastoupil teprve podruhé.

Někdejší velký talent ukončil kariéru kvůli potížím s kolenem už v roce 2020, kdy byl hráčem Sparty. O rok později se však k fotbalu vrátil v Mladé Boleslavi a loni v zimě přestoupil do Jablonce. V září se přesunul na Žižkov. Na podzim se objevil v deseti zápasech ČFL a jednou skóroval.

Kadlec je odchovancem Bohemians 1905. V 16 letech přestoupil do Sparty, za kterou v nejvyšší soutěži odehrál 162 zápasů, dal 50 branek a získal s ní dva tituly. V srpnu 2013 odešel za téměř sto milionů korun do Frankfurtu a v bundeslize si připsal 30 zápasů a šest branek. Zahrál si také za Midtjylland.

Play off ČFL o postup do druhé fotbalové ligy - odveta:

Žižkov - Domažlice 4:0 (3:0). První zápas 0:0, postoupil Žižkov.