Nejistá budoucnost vítězů Ligy mistrů. Kteří tři hráči City mohou šampiona v létě opustit?

Nejistá budoucnost vítězů Ligy mistrů. Kteří tři hráči City mohou šampiona v létě opustit?

Manchester City po historické sezoně řeší, co s některými hráči. Situace se týká Kylea Walkera, Bernarda Silvy a Ilkaye Gundogana. Kontrakty Walkera a Silvy ještě nějakou dobu potrvají, avšak ten Gundogana vyprší už na konci tohoto měsíce. Pokud s ním vítěz treblu neprodlouží, stane se volným hráčem. Britská stanice Sky Sports zveřejnila zájemce o služby všech tří hráčů. 

Kyle Walker

Prvním hráčem, který může zakrátko oblékat jiný dres je Kyle Walker. Britský krajní bek, či stoper v tříobráncovém systému přišel do modré části Manchesteru v roce 2017 z Tottenhamu za 50 milionů liber. V dresu The Citizens odehrál za šest sezon 256 zápasů. I v letošní sezoně patřil mezi důležité články. Jeho rychlost byla platná například v semifinále Ligy mistrů, kdy dostal za úkol elimitovat Viniciuse Juniora z Realu Madrid.

Ačkoliv Walkerovi zbývá ve smlouvě s City ještě jeden rok, hovoří se o jeho odchodu. Hlasy ještě zesílily poté, co byl ve finále Ligy mistrů posazen na lavičku. Vážným zájemcem o služby třiceti tříletého Brita má být, dle stanice Sky Sports, Bayern Mnichov. Bavorský gigant má hráče monitorovat a vnitřně diskutovat jeho podpis. Ačkoliv ještě neproběhl přímý kontakt mezi kluby, Walker je na shortlistu Bayernu.