Sejk: Na Euru se chci ukázat a třeba se prodat. Anebo předvést Spartě, že mám na to, abych v ní hrál

Sejk: Na Euru se chci ukázat a třeba se prodat. Anebo předvést Spartě, že mám na to, abych v ní hrál

Majetek Sparty Václav Sejk je součástí výběru Jana Suchopárka na nadcházejícím evropském šampionátu do jednadvaceti let a s žádnou dovolenou už tak letos nepočítá.

"Nemůžu přijet zpátky a říct si o týden volna. Udělám vše pro to, aby mě to později nedoběhlo," informoval čerstvě jednadvacetiletý talent v interview pro iSport.cz.

Zarputilý bojovník má za sebou v nejvyšší tuzemské soutěži rok a půl. Zatímco za teplické "skláře" skóroval v rámci dvanácti vystoupení čtyřikrát, na jablonecké Střelnici se mu podařilo třicet startů přetavit v sedm přesných zásahů.

V kvalifikačním cyklu "lvíčat" zaznamenal během jedenácti zápasů čtyři branky a moc rád by se střelecky prosadil také ve skupině proti Anglii, Německu a Izraeli.

Moc dobře si totiž uvědomuje, že i úspěch v kategorii U21 by mu mohl vynést nějaké zajímavé angažmá, které by utnulo jeho kočování po jiných klubech, jimž nepatří.

"Chtěl bych se tam ukázat a třeba se prodat. Anebo ukázat Spartě, že mám na to, abych v ní hrál a nechodil pořád po hostováních," doplnil rodák z Děčína, jehož jméno začalo v tuzemském prostředí rezonovat díky výkonům ve sparťanské rezervě.

To, zda začne letní přípravu na Letné pod dánským odborníkem Brianem Priskem, nyní ze zjevných důvodů neřeší. Pokud by se mu šampionát povedl, otevřely by se mu totiž úplně jiné dveře.

"Byl jsem na dvou hostováních a na další bych už jít nechtěl. Takhle to mám v hlavě nastavené. Být dva a půl roku zapůjčen mi přijde už hodně," upozornil střední útočník, který za posledních pět let nasbíral v rámci mládežnických výběrů necelých 40 reprezentačních startů.

Agent ofenzivního hráče, jehož tržní cena se podle transfermarkt.com pohybuje okolo 10 milionů korun, tak má jasné noty - další odložení jinam už by se v létě 2023 realizovat nemělo.

Takhle má fungovat akademie! V kádru Sparty najdeme důkazy