Kušej? V hlavě už na Slavii připravený je, ale hnát se někam po 16 prvoligových startech je nesmysl

Kušej? V hlavě už na Slavii připravený je, ale hnát se někam po 16 prvoligových startech je nesmysl

Na to, jaká bude nejbližší budoucnost Vasila Kušeje, může mít nemalý vliv i blížící se evropský šampionát do 21 let, do něhož vstupují "lvíčata" již tento týden proti stejně starým Angličanům.

Situaci okolo boleslavského rychlíka, který je odchovancem Dynama Drážďany a v profesionální kariéře si už vyzkoušel i čtyři další klubové adresy, sondují nejen v zahraničí, ale i v tuzemské špičce, s tím, že se v tomto směru psalo zejména o Slavii.

"Je hezké to číst a vědět, že jsem na sebe upozornil. Ale zůstávám nohama na zemi. Hnát se někam po 16 prvoligových zápasech a čtyřech gólech je nesmysl,“ pronesl třiadvacetiletý útočník v podcastu "Z voleje".

Když byl v první polovině uplynulého soutěžní ročníku 2022/2023 ještě ve druhé lize, vůbec by ho nenapadlo, že se ještě nakonec podívá na Euro. "Je potřeba to vzít s pokorou, abych ukázal lidem, že jsem normální kluk a ne že jsem vyhrál, že mě chce Slavia," avizoval.

Při zimním přestupu do Boleslavi si dal cíl, aby odehrál v základní sestavě alespoň pět zápasů a vstřelil jednu až tři branky. Obě čísla se mu podařilo překonat.

Nějaké oťukávání už ohledně změny klubové adresy proběhlo, ovšem se svým agentem si řekl, že se vše bude řešit až po kontinentálním šampionátu. Zatím tedy odchod není téma, ovšem změnit se to může...

I když mu přítomnost na slávistickém radaru mimořádně lichotí, jeho dlouhodobým snem je profesní návrat do zahraničí, kam však nemusí ihned a za každou cenu.

"Kdybych dostal nabídku, která by dávala smysl, nebránil bych se jí, ale teď jsem spokojený v Mladé Boleslavi. Mám tam super vztahy i ve vedení. Pan Hoftych si myslí, že na odchod třeba do Slavie ještě nejsem připravený. V hlavě jsem, ale odehraných zápasů mám ještě málo. Není potřeba z toho dělat haló," pokorně upozornil ofenzivní hráč, který má za sebou i štace ve Wackeru Innsbruck, Ústí nad Labem i Prostějově.

Jelínkova výkonnost zaujala na Julisce úplně všechny. I Rada ví, že typově je takových hráčů málo...