Pavelka: Slovo mentor nemám moc rád. Myslím si, že na tuto roli jsem ještě poměrně mladý

Pavelka: Slovo mentor nemám moc rád. Myslím si, že na tuto roli jsem ještě poměrně mladý

Pražská Sparta se domluvila na další spolupráci se svým odchovancem Davidem Pavelkou. Dvaatřicetiletý odchovanec klubu a někdejší reprezentant je aktuálně nejstarším hráčem v kabině, ale slovo mentor nemá moc rád. Se služebně mladšími spoluhráči se chce stále porvat o místo v sestavě, i když vnímá, že jeho role v týmu se bude trošku měnit.

O svém pokračování ve Spartě…

Vážím si toho hrozně moc, že Sparta měla ještě zájem o spolupráci. Po té minulé sezóně, která skončila, jak skončila, se všichni těšíme na tu novou. Před námi je ještě jeden pomyslný cíl, který nemáme splněný, a tím je Liga mistrů. I u mě osobně to hrálo velkou roli v tom, abych tu ještě setrval.

O své důležitosti i mimo hřiště…

Samozřejmě bych byl rád, kdybych byl platným i na hřišti. Nemám úplně rád slovo mentor, takže si myslím, že na tuto roli jsem ještě poměrně mladý. Jsem ale realista. Vidím, jak se ten kádr posouvá a vyvíjí. Věk taky samozřejmě nezastavím, takže je mi jasné, že se má role bude trošku měnit. Budu hlavně tlačit na ty kluky ze základní jedenáctky, budu se snažit být příkladem každý den na tréninku, abych tak pomohl i trenérovi. Říkám klukům předem, že jim nenechám nic zadarmo a nebudou to se mnou mít jednoduché.

O tom, že je nejstarším hráčem v kabině…

Pořád si tak nepřipadám, takže si myslím, že je to na jednu stranu dobře, ale samozřejmě to vnímám, když se kolem sebe rozhlédnu v kabině. Když kluci občas něco řeší, tak jenom kulím očima. Myslím ale, že jim herně pořád stačím, takže se budu snažit jim stačit dál.

O svém současném zdravotním stavu…

Měl jsem trochu trable, když jsem si začátkem jara přivodil kýlu. Doufal jsem trochu, že tu sezónu zvládnu dojet, když budu trochu cvičit, ale ta kýla byla v takovém stavu, že to prostě nešlo. Ke konci sezóny jsem podstoupil operaci, což mě trošku mrzelo, protože jsem si ani nepotěžkal pohár. Teď jsem ve stavu rekondičním, což znamená, že na začátku herního kempu bych měl být už připraven.