Jankto se v Getafe zřejmě příliš dlouho neohřeje. Ve hře je návrat do Itálie

Jankto se v Getafe zřejmě příliš dlouho neohřeje. Ve hře je návrat do Itálie

Hostování sedmadvacetiletého levého křídelníka Jakuba Jankta ve Spartě nedopadlo podle představ a několikanásobný český reprezentant se vrací do španělského Getafe. Na této adrese by se však neměl ohřát příliš dlouze, neboť ve hře je návrat do Itálie, konkrétně k čerstvému nováčkovi Serie A.

Odchovanec pražské Slavie má s Itálií bohaté zkušenosti, neboť zde působil v barvách Udinese, Ascoli či Sampdorie Janov. Getafe navíc nemá v plánu si hráče ponechat, proto se nebrání jeho vyslání na Apeninský poloostrov.

Podle celé řady italských zdrojů v čele s italy24.press či getfootballnewsitaly.com by mohl český legionář zamířit zpět do nejvyšší nejvyšší tamní soutěže. Zájem o něj projevuje Cagliari, které uplynulou sezónu skončilo v základní části Serie B na pátém místě v tabulce, ale v následném play off dokázalo dokráčet až k postupu.

U trenérského kormidla je na této adrese ostřílený kouč Claudio Ranieri, který má s českým legionářem již bohaté zkušenosti. Před lety jej vedl v Sampdorii Janov. Pro Jakuba Jankta by to mohl být dobrý způsob, jak restartovat svou kariéru.