V Jihlavě testují nejen mladíka z Plzně. O smlouvu na Vysočině bojují i nigerijský záložník či turecký stoper

V Jihlavě testují nejen mladíka z Plzně. O smlouvu na Vysočině bojují i nigerijský záložník či turecký stoper

Jihlava zahájila přípravné léto těsným skalpem olomoucké rezervy, o což se k potěše hlavního trenéra Vysočiny Davida Oulehly postaral trojlístek Chytrý, Fila a Selnar.

Kouči, který má za sebou minulost v realizačním týmu Baníku Ostrava či ve Viktorii Žižkov, však chyběla řada hráčů, kteří byli zařazeni do přípravy druholigové značky.

"Piško se na tréninku zranil, tak jsme jej preventivně šetřili, zkušený Lacko dostal individuální trénink a volno, Peřina, Franěk a Zoubele jsou v rekonvalescenci, ale už brzy by mohl být zpět v plném tréninku. Naopak u Křivánka a Shudeiwy to ještě potrvá trochu déle. Věříme však, že i oba se k nám brzy naplno připojí," vysvětlil na webu fcviktoria.cz Oulehla, jenž dal mezi třemi tyčemi příležitost teprve sedmnáctiletému odchovanci Matyáši Trešlovi.

Premiéru v áčku si odbyl také středopolař Matyáš Miška a v rámci svých prvních startů na sebe upozornila i trojice úplných nováčků na testech. O koho šlo?

Do akce šel turecký stoper Emir Tombull, jenž naposledy působil ve švýcarském Juventusu Curych a dříve prošel jak juniorkou New Yorku Red Bulls, tak portugalskými, belgickými i švýcarskými celky.

Dalším, kdo se uchází o kontrakt v Jihlavě, je nigerijský středopolař Baba Labaran Khalid, jehož bylo možno zastihnout v předešlé sezoně v barvách druholigového albánského týmu FK Apolonia Fier.

Třetí novou tváří byl dvacetiletý záložník Adam Pešek, který na sebe v předešlých měsících pravidelně upozorňoval v rámci třetiligového béčka Viktorie Plzeň.

Le Giang snad aby se v týmu lídra V.League 1 bál o místo. Do Hanoje totiž přichází jeho vrstevník Nguyen