Věřím, že Brnu pomůže Psotka, říká Polák, který doufá, že se Zbrojovka vrátí do ligy hned příští rok

Věřím, že Brnu pomůže Psotka, říká Polák, který doufá, že se Zbrojovka vrátí do ligy hned příští rok

Exreprezentanta Jana Poláka váže k čerstvě druholigové Zbrojovce velmi silné pouto a hned vám vysvětlíme proč.

Dvaačtyřicetiletý internacionál je brněnským odchovancem, ve stejném dresu debutoval před pětadvaceti lety v české nejvyšší soutěži a za Zbrojovku si zahrál ještě v letech 2016 - 2018, kdy se jeho kariéra chýlila ke konci. Nehledě k tomu, že zhruba před čtvrt rokem podepsal v brněnském prostředí svou první profesionální smlouvu jeho syn a nadějný dorostenec Daniel.

Jak moc ho mrzí opětovný pád do F:NL? Pro druhé největší město Česka je ostudou, že opět nemá zástupce mezi elitou. "Není to příjemné pro nikoho z Brna. Všichni mluví o tom, že kdyby se něco udělalo jinak, mohli jsme se etablovat v první lize a hrát v ní důstojnou roli. Je to škoda. Věřím, že pomůže, pokud tam bude jako sportovní manažer Zdeněk Psotka, je to odborník a má velký přehled. Neříkám, že tam není snaha, ale je to o správném nastavení v klubu a výběru hráčů, pak by to mohlo fungovat," přednesl v rozhovoru pro denik.cz bývalý záložník Norimberku, Anderlechtu i Wolfsburgu.

Bude se hrát v Brně nejvyšší soutěž opět v roce 2024? I když vše sleduje jen jako divák a fanoušek, věří, že se Zbrojovka dostane zase brzy nahoru a v první lize zakoření už jen kvůli fotbalu, jaký se v jeho městě hrával dříve.

"Zbrojovka byla vždycky nepříjemný soupeř. Doufám, že se vrátí hned příští rok a už se podaří nastavit a stabilizovat klub tak, abychom byli zase hrdí zbrojováci a chodili na první ligu," doplnil držitel zlata i stříbra z evropských šampionátů do jednadvaceti let.

ZBROJOVKA NABÍDLA PRVNÍ SMLOUVU SYNOVI EXREPREZENTANTA POLÁKA, U PODPISOVÉHO AKTU NECHYBĚL ANI KUKA