Zdařilé jaro bylo odměněno trvalou smlouvu, Plzeň uplatnila opci na nigerijského útočníka Durosinmiho

Zdařilé jaro bylo odměněno trvalou smlouvu, Plzeň uplatnila opci na nigerijského útočníka Durosinmiho

Fotbalista Rafiu Durosinmi přestoupil z Karviné do Plzně, která uplatnila opci na jeho odkup. Dvacetiletý nigerijský útočník, který ve Viktorii už hostoval v jarní části minulé sezony, podepsal se západočeským klubem tříletou smlouvu. Plzeňští o tom informovali na svých internetových stránkách.

O tom, že Plzeň na Durosinmiho uplatní opci, se mluvilo už delší dobu. Urostlý útočník zaznamenal za Viktorii v jarní části ligové sezony v 15 zápasech čtyři branky. Celkově má v české nejvyšší soutěži na kontě 34 utkání a sedm gólů. Oba kluby se dohodly, že přestupovou částku nezveřejní.

"Rafiu je mladý perspektivní útočník, o kterého jsme hodně stáli. Své kvality jednoznačně prokázal. Jsme rádi, že se transfer povedl. V jarní části nám všem ukázal, že si místo u nás v týmu zaslouží," řekl sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář.

„Jsem rád, že se moje další budoucnost je spojena právě s Viktorkou. Cítím se tady skvěle a těším se na boje v evropských pohárech a další sezony v plzeňském dresu,“ prohlásil po podepsání smlouvy Durosinmi.