Prázdninová pohodička ve Viktorii! Jednu otázku teď ale fanoušci asi dost řeší. Stydí se Plzeň za své nové majitele, nebo spíše oni za ni?

Prázdninová pohodička ve Viktorii! Jednu otázku teď ale fanoušci asi dost řeší. Stydí se Plzeň za své nové majitele, nebo spíše oni za ni?
GLOSA

Fotbal si dělali vždy po svém, tak trochu po česku. Nikdy se nesnažili předstírat, že by snad měli chuť se inspirovat jinde. Způsob, jakým v Plzni představili světu své nové majitele, to už ale ani není žádná partyzánština. Spíš komunikační ostuda jako hrom. Jedná se o čirý amatérismus, nebo ve Viktorce začaly dnešním dnem všem prázdniny?

Čekali jste obří tiskovku, jaká v Plzni ještě nikdy nebyla? Vysmátého Adolfa Šádka, který před kamerami vezme klacek do rukou a rozláme ho na kusy? Zástupce všech českých televizí v sále? Tak se zase probuďte. Proč z toho dělat karneval, když postačí prostá tisková zpráva. A samozřejmě ta na webu.

Ano, právě tímhle způsobem oznámila Viktoria fakt, že už nebude dýchat pouze brčkem. Že po bloudění od ničeho nikam našla nového majitele, rakousko-švýcarskou podnikatelskou skupinu FCVP GmbH, která od Šádka odkoupí většinu akcií. Že už nehrozí další ruská ruleta, jakou tento prostovlasý střelec roztočil před rokem.

Těžko říct, proč o té nejzásadnější zprávě poslední dekády informovali viktoriáni právě takhle. Třeba si jen nechtěli kazit víkend, třeba jim šlo o to kopnout do zadku fanoušky i média. Nebo bylo jejich důvodem něco úplně jiného. Vtip je v tom, že je to vlastně jedno. Ať už totiž byly jejich pohnutky jakékoliv, na pátečním vysvědčení by z toho byla pětka a vyhazov ze školy.

Že velká tiskovka bude možná před sezonou, tady totiž vážně neobstojí. Zvlášť v souladu s tím, jak krkolomně tenhle výběr spasitele probíhal. Pro Viktorii má být příchod majitelů příslibem lepších zítřků, ukončení zdlouhavé nejistoty. Chce se věřit, že to tak i bude, leč začalo to až nedůstojným selháním hned na startu. Nebo se Viktoria za své nové pány stydí. Možná oni za ni.

Můj osobní tip je ale ten, že takhle horké to zas nebude. A že v Plzni považují text zaslaný médiím za dostačující. Jsou tam přece všechna fakta, dokonce i citace zúčastněných. Slova, v nichž je všechno a nic. Navíc bez pravopisných chyb. Tak co víc byste jako chtěli?

Že nic moc zajímavého se fanoušci nedozvěděli a o konkrétních cílech, rozpočtu, nedej bože dlouhodobé vizi neví stále takřka nic, je asi v Plzni všem na buřtu. Koneckonců přece začaly ty prázdniny…