Šimák letos ukončil kariéru jakožto vítěz divize a své první trenérské ostruhy bude sbírat v Táborsku

Šimák letos ukončil kariéru jakožto vítěz divize a své první trenérské ostruhy bude sbírat v Táborsku

Hledání složení trenérského tandemu u B-týmu FC Silon Táborsko je u konce. Mužstvo povedou od nové třetiligové sezony Petr Janota a Jan Šimák.

Prvně jmenovaný má za sebou trenérské štace v FK Tábor, rezervě Příbrami či její devatenáctce, se kterou sbíral zkušenosti i v UEFA Youth League. Naposledy šéfoval celku FK Mirovice, který přivedl do krajského přeboru.

Asistovat mu bude na jihu země bundesligovými starty ošlehaný exreprezentant Jan Šimák, který před pár dny ukončil ve čtyřiačtyřiceti letech kariéru jakožto vítěz divize v barvách Sokolu Lom.

Sám Šimák patřil Táborsku už v letech 2012 - 2015, kdy se vracel domů z německé Jeny. "Pro mladé fotbalisty bude Šimák určitě tím správným mentorem. Trenéři, ať se vám v ČFL s mužstvem daří," zaznělo na stránkách fctaborsko.cz.

Béčko Táborska, jehož áčku velí Roman Nádvorník, jenž finišoval předešlý ročník F:NL na sedmé pozici, zahájilo letní přípravu první červencové pondělí na domovském stadionu Svépomoc a první tréninkovou jednotku absolvovalo na stadionu Mír.

Jak vypadají přestupy ve druhé lize? Ligové borce přivedla Dukla i Opava