Výkony jako na houpačce, přesto si získal důvěru vedení. Lenglet by mohl zůstat v Tottenhamu

Výkony jako na houpačce, přesto si získal důvěru vedení. Lenglet by mohl zůstat v Tottenhamu

Barcelona v roli čerstvého mistra LaLigy nechce usnout na vavřínech a před novou sezónou adekvátně posílit svou kabinu. S ohledem na finanční stabilitu klubu si to vyžádá i celou řadu odchodů, ze kterých by měly být nové nákupy realizovány. I proto Katalánci nekladou odpor v možnosti, že by francouzský obránce Clément Lenglet zakotvil natrvalo v Tottenhamu.

Podle ostrovního portálu Sportwitness by mohl být přestup uskutečněn v následujících dnech. Osmadvacetiletý francouzský legionář si v uplynulém ročníku Premier League vyzkoušel tamní prostředí. I přestože se jednalo o rozporuplné hostování, vedení Kohoutů v něm vidí potenciál.

Lenglet by se tak nemusel vracet na Camp Nou a usadit se v severní části Londýna. Jako vždy ale mohou být překážkou finance.  Barcelona očekává za jeho uvolnění 15 milionů eur, Tottenham je zatím ochoten uhradit 10 milionů eur a diskutovat o možných bonusech.

Odchovanec Nancy s minulostí v Seville se údajně domluvil s Tottenhamem na podmínkách a akceptoval i svou možnou mzdu. Nyní ještě musí nalézt shodu oba kluby. Šéf Barcelony Joan Laporta již několikrát naznačil, že Lenglet není akvizice, kterou by nechtěl ze svého područí propustit.