Kabinu, kde sídlí Schick s Hložkem, posílí někdejší kapitán Arsenalu. Co ještě brání podpisu?

Kabinu, kde sídlí Schick s Hložkem, posílí někdejší kapitán Arsenalu. Co ještě brání podpisu?

Jméno švýcarského reprezentačního záložníka Granita Xhaky je spojováno s německým Leverkusenem již delší dobu, avšak až nyní nic nebrání oficiálnímu přestupu. Někdejší kapitán Arsenalu má zamířit do Bundesligy za částku ve výši 21,5 milionů liber.

Druhý nejlepší celek uplynulého ročníku Premier League podle informací Football.london souhlasil s částkou, za kterou by švýcarský reprezentant měl odejít do Leverkusenu. Definitivní zelenou by měl dostat ve chvíli, kdy bude dokončen příchod kapitána West Hamu Declana Riceho.

Die Werkself mají hotovou smlouvu, na které se již předběžně všechny strany shodli. Arsenal nakonec na tomto transferu vydělá o něco více. Původní částka ve výši 13 milionů liber byla nakonec navýšena na 21,5 milionů liber.

Leverkusen bude moci s Xhakou počítat a nadcházejících čtyřech letech. Po sedmi letech se vrací do Bundesligy, kde v minulosti hájil barvy Borussie Mönchengladbach. Odchovance Basileje zlákal Arsenal v létě 2016 za částku 34 milionů liber.

Třicetiletý záložník by měl do Bayeru přinést cenné zkušenosti, které se německému klubu budou hodit v Bundeslize i pohárové Evropě. Jeho schopností si byl moc dobře vědom i trenér Arsenalu Mikel Arteta, který dlouhou dobu zvažoval, zda jej ze svývch řad propustit.